Cestování - Bulharsko

Bulharsko bylo odjakživa oblíbeným cílem turistů. Výjimkou byla pouze devadesátá léta, kdy zájem o Bulharsko odpadl a turisté objevovali pro ně dříve „zakázané“ země. Poslední dobou se však do Bulharska zase vracejí.

Rozloha Bulharska

110 994 km2

Počet obyvatel Bulharska

8 700 000

Hlavní město Bulharska

Sofia

Úřední jazyk Bulharska

Bulharština

Měna Bulharska

Leva

Bulharsko bylo odjakživa oblíbeným cílem turistů. Výjimkou byla pouze devadesátá léta, kdy zájem o Bulharsko odpadl a turisté objevovali pro ně dříve „zakázané“ země. Poslední dobou se však do Bulharska zase vracejí.

Poloha Bulharska

Bulharsko

Bulharsko leží v jihovýchodní části Balkánského poloostrova. Na severu hraničí s Rumunskem, na jihu s Řeckem, na západě s Jugoslávií a Makedonií, na jihovýchodě s Tureckem. Východní hranicí Bulharska je pobřeží Černého moře, které je dlouhé 378 km.

Charakteristika Bulharska

Jihozápad Bulharska zaujímají hory, kde nejvyšším pohořím je Rila (2 924 m). Na východě se rozkládá velká nížina. Východ a jih Bulharska má středomořské podnebí s teplými a suchými léty.

Jemný písek

Pláže v Bulharsku jsou známy svým jemným pískem, šířkou až několika desítek metrů a délkou, která často sahá až několik kilometrů daleko.

Co si dát dobrého

Pro kuchyni v Bulharsku jsou typické tři složky:

  • Sýr z ovčího nebo kravského mléka (balkánský sýr), který je neoddělitelnou součástí balkánských jídel.
  • Jogurt, který obsahuje baktérii (lactobactericum bulgaricum), kterou nenajdete jinde na světě.
  • Čubrica (saturejka) – rostlina, která roste běžně v Bulharsku a je podobná oreganu.

Železniční a dopravní síť

Bulharsko má zhruba 13 000 kilometrů silnic a dálnic. Ve většině případů spojují velká města a turistická střediska. Rychlostní limity jsou 60 km/h v obci, 80 km/h mimo obec a 120 km/h na dálnici. Železniční síť v Bulharsku je hustá a délka tratí činí kolem 6 500 km.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8627 (vitejdoma.cz/zabava#7139)


Přidat komentář