BMW M3

Interiéru BMW M3 dominuje palubní deska, která nese klasické znaky BMW. Novinkou, převzatou z modelu BMW M5, je otáčkoměr s variabilními maximálními otáčkami vyznačenými červeným polem.

Krása a design autíčka

Nový přední spoiler s velkými otvory pro přívod vzduchu a eliptickými reflektory do mlhy nebo také přední kapota vyrobená z hliníku, která je o 40% lehčí, než standardní kapota vyrobená z oceli, jsou poměrně zásadními novinkami nového BMW M3. Dominantou kapoty nové M3 je středový prolis, který poskytuje dostatek prostoru pro nový motor M3. Karosérie nového modelu BMW M3 včetně blatníků je širší než původní (o 20 mm) a je zdůrazněna emblémem M3 na předních blatnících.

Jak přemýšleli stvořitelé autíčka

Interiéru BMW M3 dominuje palubní deska, která nese klasické znaky BMW. Novinkou, převzatou z modelu BMW M5, je otáčkoměr s variabilními maximálními otáčkami vyznačenými červeným polem. Multifunkční volant má nový design. Celkový vzhled interiéru dotváří obložení dveří z hliníku. Ze stejného materiálu je také opěrka pro nohu vedle pedálu spojky. Ke komfortnímu pobytu uvnitř automobilu přispívá automatická klimatizace s odděleným ovládáním pro řidiče a spolujezdce.

  • Nová sportovní sedadla

    Novinkou oproti ostatním modelům BMW jsou nová sportovní sedadla, která jsou poprvé v historii nabízena s nastavitelnou šířkou opěráku. Tyto sedadla již v základním provedení nabízejí velmi dobré boční vedení i při sportovní jízdě. Sedadlo v BMW M3 je dále vybaveno vzduchovými vaky na pravé a levé straně opěráku, které mohou být pomocí elektrické pumpy nafouknuty do potřebné šířky. Tento systém dovoluje každému řidiči nastavit si optimální boční vedení podle jeho potřeby.

Charakteristika autíčka

Motor o objemu 3246 ccm dosahuje maximálního výkonu 343 koní (252 kW) při 7900 ot./min. u evropské verze. Díky zvýšení výkonu dosahuje pohonná jednotka měrného výkonu na 1 litr objemu 106 koní. Píst motoru BMW M3 se při maximálních otáčkách motoru (8000 ot./min.) pohybuje rychlostí 24 m/s. Speciálně pro tuto pohonnou jednotku byl vyvinut nový elektronický management motoru, který nese označení MSS 54 a je díky aplikaci 32-bitového mikroprocesoru schopen provádět až 25 milionů operací za sekundu.

 

Nový model BMW M3 je vybaven šestistupňovou ručně řazenou převodovkou. Díky vhodnému odstupňování je vůz schopen dosáhnout rychlosti 100 km/h na 2. rychlostní stupeň. Na šestý rychlostní stupeň dosáhne automobil maximální, elektronicky omezené rychlosti 250 km/h při středních otáčkách motoru. Díky vysokým výkonům musely být pro nový model M3 vyvinuty nové pneumatiky, která mají průměr 18 palců vpředu a 19 palců vzadu. Tato pneumatiky zaručují výborný přenos výkonu na vozovku na suchém i mokrém povrchu. Na přání bude možno vybavit vůz 19-ti palcovými pneumatikami o rozměru 225/40 ZR 19 vpředu a 255/35 ZR 19 vzadu, obutých na nových discích o šířce 8 a 9 palců, které zvýrazňují sportovní charakter vozu.

Ochrana a popis auta

K ochraně cestujících slouží standardně montované airbagy pro řidiče a spolujezdce, hlavové airbagy a boční airbagy. Nové BMW M3 je vybaveno novými, velkými, vrtanými kompozitními kotouči s plovoucím uložením. Nové brzdy mají rozměry 325/28 mm vpředu a 326/20 mm vzadu a nabízejí vysoký brzdný výkon. S podporou posilovače brzd o průměru 10 palců dosahuje M3 zpomalení až 11 metrů/sek., což znamená zastavit z rychlosti 100 km/h na pouhých 35 metrech BMW M3 potřebuje k zastavení z rychlosti 100 km/h 2,6 sek., což je poloviční čas, který potřebuje na zrychlení z 0-100 km/h.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8693 (vitejdoma.cz/zabava#7906)


Přidat komentář