Autokros

Autokrosový speciál by mě něco vydržet, samozřejmě, že tyto vozy nemají skla, ale jezdí se dívají ven přes kovovou síť. Kontakty jsou časté zejména po startu, kdy buginy vyrážejí vpřed z několika řad.

Autokros

Pro autokros se používájí speciálně setrojená auta, tzv. buginy nebo i uzavřená plechová upravená auta. Jezdí se na okruzích, které využívají všech terénních nerovností. Přesto zde dokáží některá auta jet až 160 km za hodinu.

Buginy si většinou sestrojují závodníci sami nebo se alespoň podílejí na jejich výrobě.

Rychlá, dynamická disciplína

Autokros je rychlá, dynamická disciplína, u které není nouze o vzájemné kolize. Maximální délka závodu je šest kilometrů.

Autokrosový speciál by mě něco vydržet, samozřejmě, že tyto vozy nemají skla, ale jezdí se dívají ven přes kovovou síť. Kontakty jsou časté zejména po startu, kdy buginy vyrážejí vpřed z několika řad, ale převrácení se na střechu není zase tak častým úkazem, jak by se mohlo zdát.

 • Autokros - systém závodů

  V každém závodě každé kategorie (divize) se jedou tři kvalifikační rozjíždky, ze kterých se postupuje do finále. To je rozděleno na finále A a B.

 • Autokros - rozdělování bodů

  Boduje se maximálně dvaceti a minimálně jedním bodem prvních osmnáct míst.

Velikost závodních drah

Autokrosové tratě by měly měřit od zhruba pěti set metrů až po dva kilometry, většinou jsou však kilometrové. Nejsou to tedy příliš dlouhé okruhy, proto jsou tyto závody divácky atraktivní - z jednoho místa můžete sledovat celý průběh závodu. Soutěží se v řadě divizí a v těch nejslabších můžou jezdit už i děti od pěti let.

 • Autokrosové okruhy

  Nejznámější okruhy v České republice, na nichž se jezdí i Mistrovství Evropy leží v Nové Pace a Přerově (tzv. Přerovská rokle), známá je i autokrosová dráha ve Velkém Meziříčí.

 • Autokrosová legenda

  Zřejmě největší ikonou českého autokrosu je rodák z Kladna Jaroslav Hošek, který navzdory šešti křížkům stále prohání nejen domácí ale i evropskou konkurenci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8811 (vitejdoma.cz/zabava#8436)


Přidat komentář