Aquaparky

Určitě si dokážete představit, jak trávíte celý týden v poloze ležmo u moře, bazénu nebo řeky. Ale i toto lenošení může po čase začít nudit a volejbal nebo golf na prudkém sluníčku váš rozhodně neláká.

Odpočinek i zábava

Určitě si dokážete představit, jak trávíte celý týden v poloze ležmo u moře, bazénu nebo řeky. Ale i toto lenošení může po čase začít nudit a volejbal nebo golf na prudkém sluníčku váš rozhodně neláká. Naštěstí rozvoj aquaparků umožňuje spojit ochlazování organismu s vodními hrátkami a relaxací.

Co nesmíte minout

A na co můžete v areálu aquaparků kromě klasických bazénů narazit?

  • tobogan - tato různě pozohýbaná a zatočená skluzavka může být i častěčně zakrytá. K posledním výstřelkům patří zatemněný tobogan, u něhož při sešupu dolů nikdy nevíte, kam to s váma v příští sekundě mrští.
  • space-bowl - zvláštní typ toboganu, zkonstruovaný jako trychtýř. Než sebou plácnete do bázenu, pořádně to roztočíte (a to i bez koruny v kapse). Znáte kaneopolo?
  • skluzavka - bývá většinou několik desítek metrů dlouhá,má většinou více drah a liší se svým sklonem. Ty nejprudší dostaly přívlastek kamikaze.
  • vířivka - až vás přestane bavit, zmítání v korytě tobogánu a pádu do ústí trychtýře, běžte si na uklidněnou zabublat. Relaxace ve vířivce je skvělý způsob, jak si uvolnit svaly.
  • divoká řeka - do bazénu teče prudší proud vody, takže se můžete nechat nést nebo taky bojovat s proudícím živlem. Myslete však na to, že voda je sice životudárná tekutina, ale lepší je ji pít z kohoutku. Nestačí vám tato náhražka? Nezbývá než vyrazit přímo na rafting.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8829 (vitejdoma.cz/zabava#8521)


Přidat komentář