Alfa Romeo Spider

Když na svět přišla Brera, tak všem bylo jasné, že právě z tohoto vozu vzejde i nový model Spider. Tato elegantní karoserie dostala vzápětí hned několik cen za design....

Původ a vznik autíčka

Jméno Alfa Romeo Spider sahá až do padesátých let minulého století, kde sahají kořeny starého modelu Giulietta.

Když na svět přišla Brera, tak všem bylo jasné, že právě z tohoto vozu vzejde i nový model Spider. Tato elegantní karoserie dostala vzápětí hned několik cen za design.

Neustálý vývoj auta

Nový Spider je dvousedadlový kabriolet, jehož sportovní tvar je charakterizován podlouhlými koncovými světly a čtyřmi výfukovými koncovkami. V interiéru automobilu najdete nové kvalitní materiály spolu s dvouzónovou automatickou klimatizací a multifunkčním volantem.

Pininfarina, jenž byl konstrukcí auta Alfa Spider pověřen odolal dnešním konstrukčním trendům a místo víc a víc populární pevné skládací střechy, opatřil kabriolet plátěným topem.

Technické parametry

Alfa Romeo Spider
Motor: čtyřválec 2.2 JTS
Výkon: 136 kW (185 koní)
Max. rychlost: 235 km/h
Zrychlení z 0 na 100 km/h: 8,8 s
Průměrná spotřeba: 13 l/100 km
Objem palivové nádrže: 70 l
Rozvor náprav: 2 528 mm
Délka automobilu: 4 393 mm
Šířka automobilu: 1 830 mm
Výška automobilu: 1 318 mm
Hmotnost automobilu: 1 530 kg

Přibližná cena

Cena tohoto auta zatím nebyla zveřejněna, ale předpokládá se, že bude překračovat hranici 1 000 000 Kč.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8752 (vitejdoma.cz/zabava#8267)


Přidat komentář