Vratné lahve

Příběh vypráví o učiteli Josefovi Tkalounovi, který už nemá nervy na drzé žáky a rozhodne se své zaměstnání opustit. Mohl by si užívat poklidného důchodu, ale Tkaloun je příliš aktivní na to, aby strávil zbytek svého života doma nebo na lavičce v parku.

Zkrácený obsah

Příběh vypráví o učiteli Josefovi Tkalounovi, který už nemá nervy na drzé žáky a rozhodne se své zaměstnání opustit. Mohl by si užívat poklidného důchodu, ale Tkaloun je příliš aktivní na to, aby strávil zbytek svého života doma nebo na lavičce v parku. Navzdory nesouhlasu své ženy Elišky přijímá brigádu ve výkupu lahví malého supermarketu a objevuje nový, zajímavý svět. Nevzdává se ani svých erotických snů (předmětem jeho sexuálních fantazií je ve filmu herečka Nela Boudová).

Hlavní role

Hlavní roli filmu Vratné lahve ztvárnil sám tvůrce filmu, Zdeňek Svěrák. Roli jeho manželky Elišky přijala Daniela Kolářová. Dále si ve Vratných lahvích zahráli Jiří Macháček, Ondřej Vetchý, Jan Budař, Nela Boudová nebo Taťáňa Vilhelmová, která musela kvůli roli přibrat deset kilo.

Scénáristé

Scénárista Zdeněk Svěrák a jeho syn, režisér a producent Jan Svěrák, spolu natočili také populární film Vesničko má středisková, na Oskara nominovanou Obecnou školu nebo Oscarem oceněný film Kolja. Že se na Svěráky stále chodí, dokázal už první den uvedení Vratných lahví do kin. Jen za sobotu bylo sečteno 40 tisíc diváků.

Filmová komedie

Scénárista Zdeněk Svěrák označuje Vratné lahve za filmovou komedii, které se říká hořká. Přiznal také, že původně vzniklo sedm verzí scénáře, takže se svým synem prožíval silnou tvůrčí krizi. Výsledkem je ale jedinečná, typicky svěrákovská tragikomedie oceněná salvami smíchu diváků. Práva na televizní uvedení zakoupila TV Nova, takže pokud se vám nechce do kina, počkejte si na televizní premiéru.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8487 (vitejdoma.cz/zabava#7934)


Přidat komentář