Ve stínu Beethovena

Z počátku neohrabaný vztah Beethovena a mladé Anny se brzy změní v opravdové přátelství i vzájemně prospěšné hudební partnerství. Partnerství, které umožnilo premiéru Deváté symfonie Beethovenovi zajistilo klidné a štastné poslední chvíle jeho života.

Charakteristika filmu

Ve stínu Beethovena, je film, který je natočen o posledních letech života slavného hudebního génia. Vášnivý, žádostivý, trpící a geniální Beethoven právě dokončuje jeho nejvýznamnější dílo - Devátou symfonii. Hluchý, těžce nemocný, věčně opilý a samotný Beethoven má věčně špatnou náladu. Lidé ho obdivují, ale zároveň jím pohrdají. Nikdo Beethovenovi nerozumí a není zde ani nikdo, kdo by mu pomohl v jeho těžkých chvílích. Beethoven hledá svou múzu. Do premiéry jeho nové Deváté symfonie zbývá pouhých pár dní a skladatel ještě nemá dopsány všechny sborové hlasy. Právě tehdy z konzervatoře posílají mladou studentku skladby Annu Holtzovou, aby mu pomohla opisovat partituru. Anna se stane jeho „strážným andělem”. Z počátku neohrabaný vztah Beethovena a mladé Anny se brzy změní v opravdové přátelství i vzájemně prospěšné hudební partnerství. Partnerství, které umožnilo premiéru Deváté symfonie Beethovenovi zajistilo klidné a štastné poslední chvíle jeho života.

Základní informace

 • Anglický název:

  Copying Beethoven

 • Režie:

  Agnieszka Holland

 • Scénář:

  Stephen J. Rivele, Christopher Wilkinson

 • Kamera:

  Ashley Rowe

 • Hudba:

  Courtney Bishop

 • Herecké obsazení:

  Ed Harris, Diane Kruger, Matthew Goode, Phyllida Law, Ralph Riach, Matyelok Gibbs

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8477 (vitejdoma.cz/zabava#7849)


Přidat komentář