Společnost Imax Corporation

Návštěvníci kina Imax mají na sobě polarizované brýle, které jsou vybaveny čočkami stejného polárního zaměřování pro pravé a levé oko jako projektor. To znamená, že pravé a levé oko dostává jen obraz pro ně určený.

Uskutečnění snů

Kino Imax vás dostane do světa, který je na pomezí filmu a reality. Vezme vás do míst objevujících se jen ve vašich vzdálených představách. Uvidíte svět očima slona z Keni nebo se ponoříte do hloubky až 500 metrů pod mořskou hladinou, abyste se setkali s bílými žraloky. Svezete se na ohromné horské dráze a vyzkoušet můžete i bungee-jumping v Grand Canyonu.

To ovšem není vše, co kino Imax nabízí. Poznáte pocit beztíže a vidět můžete i svůj vlastní stín na Měsíci. Objevíte se uvnitř cév a poputujete až k srdci – jednoduše se naleznete uvnitř lidského těla. Ocitnout se můžete i uvnitř atomu a v něm prozkoumat jeho stavbu. Ve světě Imaxu prostě můžete zažít každou hodinu jiné dobrodružství.

Trojrozměrná technologie na světě

3D efekty společnosti Imax jsou uznávány jako nejlepší trojrozměrná technologie na světě. Imax vyvinul unikátní 3D kameru, která umožňuje dvě operace kamery pouze v jednom přístroji. Výsledkem natáčení pak jsou dvě role filmu. Jedna pro pravé oko a druhá pro levé.

Návštěvníci kina Imax mají na sobě polarizované brýle, které jsou vybaveny čočkami stejného polárního zaměřování pro pravé a levé oko jako projektor. To znamená, že pravé a levé oko dostává jen obraz pro ně určený a uvnitř mozku se pak skládá iluze trojrozměrné reality.

Dokonalost kina

 • Plátno kina Imax

  Filmové plátno kina Imax je 20 metrů vysoké a 25 metrů dlouhé. Je vyrobeno ze speciálního difúzního vinylu, který je perforován několika tisíci úzkými dírkami, jenž umožňují volné procházení zvuku. To dává plátnu Imax tzv. akustickou otevřenost. Plátno je ploché s jemným zakřivením přesahujícím za okraj oblasti periferního vidění. V kombinaci s umístěním sedadel pod úhlem 23 stupňů to znamená, že budete mít volný a nerušený výhled z jakéhokoliv sedadla.

 • Ozvučení Imaxu

  Všechna kina Imax jsou vybavená digitální audio technologií, která zajišťuje neuvěřitelný zvuk, jenž divákům pomůže úplně se ponořit do filmu. Pro každý soundtrack, který ve filmu hraje, se používají 3 cédéčka, které jsou s filmem v počítačové synchronizaci.

 • Imax projektor

  Promítací zařízení neboli projektory společnosti Imax jsou těmi nejdokonalejšími, nejvýkonnějšími a nejpřesnějšími projektory, které byly kdy vyrobeny. Jejich výkon a spolehlivost zajišťuje rotační smyčka pohybu filmu.

 • Filmové okénko Imaxu

  Kino Imax vyžívá 70 mm formát s 15 perforacemi, což je největší a nejkvalitnější filmový materiál na světě. Tento filmový formát Imaxu je více než 10x větší než klasické filmové okénko s formátem 35 mm.

Začlenění vzdělávacích programů

Pod souhlasem ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR společně s odborníky z Výzkumného ústavu pedagogického a Přírodovědecké fakulty UK připravilo kino Imax vzdělávací program pro školy v České republice.

Vzdělávací program Imaxu zahrnuje:

 • Vzdělávací filmy Imax promítané v kině Imax
 • Motivační soutěže s didaktickými pomůckami
 • Pracovní sešity na témata spojená s danými filmy
 • Slevy pro školy

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8516 (vitejdoma.cz/zabava#8154)


Přidat komentář