Roming

Výprava, které velí Romanův svérázný kamarád Stano v podání Bolka Polívky se stane nepřetržitým sledem bláznivých situací, často s komicko-katastrofickým nádechem. Stano je totiž věčný tulák a dobrodruh.

Charakteristika filmu

Roman, kterého hraje Marián Labuda, dal před léty kamarádovi slib, že až budou jejich děti dospělé, ožení se Romanův syn Jura s jeho dcerou. Cesty rodin se však rozešly, ale po letech přichází dopis – nevěsta je plnoletá a je tedy třeba naplnit dávný slib.

Problém je v tom, že Jura studuje vysokou školu, chodí s krásnou blondýnkou a ženit se prostě nechce a už vůbec ne s holkou odkudsi ze slovenské vesničky, kde v životě nebyl. Roman ale neustále naléhá, až jeho syn nakonec souhlasí, že se pojede na nevěstu podívat.

Výprava, které velí Romanův svérázný kamarád Stano v podání Bolka Polívky se stane nepřetržitým sledem bláznivých situací, často s komicko-katastrofickým nádechem. Stano je totiž věčný tulák a dobrodruh.

Na cestě na Slovensko tak přátelé zažijí řadu komických příhod i dojemných situací, aby nakonec našli cestu především k sobě.

Základní informace

Délka filmu: 105 min.
Žánr: komedie/road-movie
Režie: Jiří Vejdělek
Scénář: Marek Epstein
Hrají: Bolek Polívka, Marián Labuda, Oldřich Vlach, Vítězslav Holub, Vladimír Javorský, Jean Constantin, Corina Moise, Eva Leinweberová,
Vyrobeno: Česká republika, 2007

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8474 (vitejdoma.cz/zabava#7826)


Přidat komentář