Oblíbená skupina Peha

Kapela Peha ve svých počátcích hrála rockově laděnou muziku, teprve časem dospěla k současnému hudebnímu stylu. Sen o společném albu si členové kapely splnili v roce 1999 a ve stejném roce se stali objevem roku.

Slovenská skupina Peha

Slovenská kapela Peha pochází z Prešova a působí na slovenské hudební scéně již od roku 1997. Poslední album je složeno z největších hitů a nese příznačný název Best Of Peha.

Peha a její kolegové

Kapelu Peha tvoří zpěvačka Katarína Knechtová, bubeník Matin Migaš, klávesista Ďuro Oncko, basák Marek Belanský a kytarista Kajo Sivák.

Hudební styl kapely

Kapela Peha ve svých počátcích hrála rockově laděnou muziku, teprve časem dospěla k současnému hudebnímu stylu. Sen o společném albu si členové kapely splnili v roce 1999 a ve stejném roce se stali objevem roku. Písnička Diaľkové ovládanie byla více než dva měsíce nejhranější slovenskou skladbou. O dva roky později vydala kapela další album se dvěma peckami: Hlava vinná, telo nevinné a Vana plná piraní. Obě písně se opět zařadili mezi nejhranější slovenské skladby. Nejhitovějším albem se však stalo v pořadí třetí album s názvem Experiment.

Poklad kapely

Katarína Knechtová je ve svých 22 letech považována za nejvýraznější ženský talent na slovenské hudební scéně. Je nejen interpretkou skupiny Peha, ale také autorkou a spoluautorkou mnoha skladeb. V roce 2002 získala Katka Knechtová cenu Aurela za nejlepší ženský pěvecký výkon. Toto hudební ocenění je na úrovni našeho Českého slavíka. ## Vydané CD´s

  • 1999 Niečo sa chystá
  • 2001 Krajinou
  • 2003 Experiment
  • 2005 Deň medzi nedeľou a pondelkom
  • 2006 Best of Peha

Velmi známá píseň - Spomal

Za niečím krásnym,
tak rýchlo ako sa dá,
do tvojich básni,
márne rým hľadám.

Za niečím zvláštnym,
do záhrad kde nie je kríž,
kam sa to blázniš,
nestíham s tebou ísť.

Refrén:
Spomaľ máš privysokú rýchlosť,
vnímam ju len šiestym zmyslom.
Máaaam závrat.
Náhlim sa po tvojom boku
a mám už dosť zbyťočných pokúť.
Máaaam sa báť?

Za niečím stálym,
tak rýchlo ako to dá,
sa všetko máli
aj napriek výhodám.

Za niečím bájnym,
do záhrad kde nie je kríž,
kam sa to blázniš,
nestíham s tebou ísť.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8513 (vitejdoma.cz/zabava#8137)


Přidat komentář