Les Arcs

Francouzské středisko Les Arcs najdete v Savojských Alpách v oblasti Haute Tarentaise. Z jeho sjezdovek, které jsou opravdu rájem pro lyžování, je vidět nejvyšší hora Evropy Mont Blanc, která tvoříúchvatný rámec pro lyžování.

Les Arcs

Francouzské středisko Les Arcs najdete v Savojských Alpách v oblasti Haute Tarentaise. Z jeho sjezdovek, které jsou opravdu rájem pro lyžování, je vidět nejvyšší hora Evropy Mont Blanc, která tvoří úchvatný rámec pro lyžování.

V rámci tohoto centra, které leží nad údolím, ve kterém leží město Bourg St. Maurice, najdete střediska - Arcs 1600, 1800, 1950 a 2000. Výchozím bodem je Arcs 1600, která se přeměnila na pěší zónu. Ostatní části Les Arcs se pohybují už ve vyšších nadmořských výškách, kde se lyžování nabažíte po celou sezónu. Nezapomeňte si přibalit zimní spacák!

Překonejte rekord

Les Arcs je především proslulé svou rychlostní sjezdovkou, na které se dá svištět hodně přes 200 km za hodinu. Na tomto sešupu se rekord na lyžích zastavil na číslo 248 a při sjezdu na horských kolech má rekord hodnotu 210 km/h. Pokud máte dost odvahy a nějaký ten peníz navíc, můžete si tento extrémní zážitek při lyžování užít i vy. Máte-li rádi extrémní sporty, přečtěte si článek, kde najdete kompletní přehled.

  • Lyžování ve Francii - hora Aiquille Rouge

    Právě z tohoto vrcholku vede jedna z úplně nejdelších sjezdových tratí, která má kolem 7 km.

Pohodlné spojení

Při lyžování v Les Arcs nemusíte vůbec řešit, jak se dostanete na okolní sjezdovky. Můžete využít buť silnice, lyžařské vleky a kabinkové lanovky či zubačku, která vede z Bourg St. Maurice. Jedná s posledních a nejmodernějších kabinkových lanovek vede do sousedního stejně známého střediska La Plagne.

Pokud vás omrzí lyžování v Les Arcs, můžete snadno změnit prostředí.

Sníh netaje a lyže jedou dál

Příznivé sněhové podmínky po celou lyžařskou sezónu jsou v Les Arcs způsobeny tím, že celá oblast je obrácena na sever a důležitou roli hraje pochopitelně také nadmořská výška.

  • Snowboardisté míří do Les Arcs 1800

    Právě v této části celého střediska je kromě U-rampy pro snowboardisty i další atraktivní prostředí pro jízdu na jednom prkně.

Jak se dopravit

Nejlepší cesta je po dálnici směrem na olympijské Albertville a poté se orientovat na Bourg St. Maurice. Tam budete muset svého čtyřkolového miláčka (třeba francouzský Renault) odstavit, protože po středisku je jízda autem zakázána.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8527 (vitejdoma.cz/zabava#8326)


Přidat komentář