Krvavý diamant

Natáčení bylo velmi komplikované právě pro události ze Sierry Leone, které si režisér zvolil jako pozadí pro svůj příběh. Ukazují totiž, jak výnosy z prodeje diamantů financují krvavou občanskou válku v Sierra Leone.

Charakteristika filmu

Pašerák diamantů Danny Archer (Leonardo DiCaprio) a rybář Salomon Vandy (Djimon Hounsou) vyrážejí na cestu za diamantem, který před lety Solomon našel a schoval v diamantových dolech, kde nuceně pracoval.

Děj se odehrává v době občanské války v Sierra Leone, takže během cesty k pokladu čeká oba dobrodruhy spousta nástrah. K boji o diamant i o holý život se k Dannymu a Salomonovi přidá ještě novinářka Maddy Bowenová (Jennifer Connelly) a situaci ještě komplikuje fakt, že Salomonův syn byl právě kvůli oněm magickým kamínkům unesen.

V hlavních rolích

Režisérem filmu je Edward Zwick, autor uznávaného snímku Poslední samuraj nebo Legenda o vášni. Projekt natáčí společnost Warner Brother v Jihoafrické republice a Mozambiku. Kromě Leoparda DiCapria, Djimona Hounsou a Jennifer Connelly si ve filmu zahraje také vynikající Stephen Collins. Miláček dámského publika, Leonardo DiCaprio, kvůli roli ve filmu výrazně nabral svalovou hmotu, takže se dámy budou mít na co dívat.

Reálná skutečnost příběhu

Natáčení bylo velmi komplikované právě pro události ze Sierry Leone, které si režisér zvolil jako pozadí pro svůj příběh. Ukazují totiž, jak výnosy z prodeje diamantů financují krvavou občanskou válku v Sierra Leone. Zástupci diamantového průmyslu tvrdí, že film je zavádějící, neboť podmínky nákupu diamatů z Afriky se ve snaze tuto situaci změnit za poslední roky výrazně zpřísnily. Obávají se, že film by mohl zapříčinit propad v prodeji diamantů, kterým by byli nejvíce postiženi lidé pracující v diamantových dolech. Zástupci proto proti snímku mocně protestují.

  • Krvavý diamant a občanská válka v Sierra Leone

    Výnosy z prodeje diamantů opravdu financovaly občanskou válku v Sierra Leone. Výtěžek putoval hlavně na nákup zbraní, které od roku 2002 vzaly život nejméně padesáti tisícům lidí. Válka patřila mezi nejkrvavější v moderní historii.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8523 (vitejdoma.cz/zabava#8233)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat