Hannibal

Příběh filmu Hannibal Zrození se odehrává za druhé světové války. Tehdy pokusy o nezávislost východní Evropy podlehly prudkým útokům sovětské nadvlády. V Litvě tato hrozivá válka připravila jednoho kluka o rodiče a sestru.

Hannibal Lecter

Příběh filmu Hannibal Zrození se odehrává za druhé světové války. Tehdy pokusy o nezávislost východní Evropy podlehly prudkým útokům sovětské nadvlády. V Litvě tato hrozivá válka připravila jednoho kluka o rodiče a sestru. Strašlivé děsy, které musel vytrpět, potlačuje. Uvězněn v sovětském sirotčinci se bouří proti nelítostnému zacházení a krutým pravidlům tohoto místa. Ten kluk ovšem není obyčejný. Ten kluk je Hannibal Lecter.

Z železné opony, ve které je držen, se mu podaří uniknout a poté se vydá do Paříže, kde žije jeho jediný příbuzný. I když strýc mu zemřel, zůstala zde jeho záhadná a krásná vdova, která jej doma přivítá. Její příjemné a moudré zacházení v Hannibalovi podnítí jeho dlouholeté vášně pro jídlo, hudbu a malování. Nepodaří se jí však vypudit mu ony vzpomínky na sirotčinec, které ho pronásledují jako noční můry.

Hannibal Lecter zahajuje svou proslulou lékařskou kariéru a snaží se prozkoumat hlubiny svého podvědomí. Jeho duchové se ukazují jako reální lidé, kteří jsou zvrácení a váleční kriminálníci. Právě od nich potřebuje Hannibal zjistit odpovědi na svou minulost a následně vykonat pomstu...

Motto filmu

Vstupte do temné mysli Hannibala Lectera.

Zajímavosti z filmu

Gilotina pro natáčení scény odehrávající se ve vězení byla vyrobena jako plně funkční rekvizita. Jako její vzor sloužila gilotina z pankrácké věznice.

Gobelíny, jenž jsou v Hannibalovi použity, nejsou tkané, ale malované.

Pro výbuch, jenž uvidíte v závěrečné části filmu, byla speciálně vyrobena nástavba na funkční nákladní loď, která explodovala.

Pro natáčení scény střetu německého letadla s tankem musela být vyrobena maketa letadla a to včetně interiéru pro posádku.

Popis filmu

Délka filmu: 117 min.
Žánr: thriller/drama
Režie: Peter Weber
Scénář: Thomas Harris
Hrají: Gaspard Ulliel, Li Gong, Dominic West, Rys Ifans, Kevin McKidd, Brian Caspe, Marek Vašut, Pavel Bezdek, Václav Chalupa, Petra Lustigová, Jan Nemejovský, Jan Unger

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8497 (vitejdoma.cz/zabava#7997)


Přidat komentář