Film - Obsluhoval jsem anglického krále

Film vypráví o životních osudech malého českého číšníka, později hoteliéra a nakonec cestáře v době politických zvratů v první polovině dvacátého století. Muž vzpomíná na karneval života ve třicátých letech.

Zkrácený obsah

Film vypráví o životních osudech malého českého číšníka, později hoteliéra a nakonec cestáře v době politických zvratů v první polovině dvacátého století. Muž vzpomíná na karneval života ve třicátých letech, na pád jeho slávy v období okupace a neuvěřitelné situace, které mu připravilo jeho povolání. Mnohokrát v životě je opovrhován pro svůj malý vzrůst, pro sympatie k Němcům a pro svůj postoj k životu. Přesto nikomu neoplácí stejnou mincí, touží jen po úspěchu a uznání ve své profesi. Vzpomíná na svět žen a bohatství a nakonec zjišťuje, že jedinou jistotu nachází v samotě a ve svém srdci.

Dle předlohy knihy Bohumila Hrabala

Film byl natočen podle stejnojmenné knihy Bohumila Hrabala, která patří k vrcholům jeho tvorby. Scénář k filmu napsal Jiří Menzel, který snímek také režíroval. Jiří Menzel přepsal již mnoho děl Bohumila Hrabala, za jeden přepis dokonce získal Oskara. Jednalo se o Ostře sledované vlaky. Na filmu se podíleli nejen čeští, ale i slovenští, němečtí a maďarští tvůrci.

Hlavní role

Hlavní role se ujal Oldřich Kaiser a jeden z nejlepjších bulharských herců Ivan Barev. Lízu si zahrála německá hvězda Julia Jentsch (známá ze snímku Pád třetí říše). Dalších rolí se ujali Josef Abrhám, Jiří Lábus, Marián Labuda, Pavel Nový, Rudolf Hrušínský ml., István Szabó nebo třeba Petr Čtvrtníček.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8510 (vitejdoma.cz/zabava#8081)


Přidat komentář