Film - Adéla ještě nevečeřela

Oldřich Lipský a Jiří Brdečka se často potkávali při tvorbě filmů, které nyní patří mezi tu největší filmovou klasiku a jsou neustálým zdrojem jemného humoru často s parodickým a ironickým podkladem.

Silné duo

Oldřich Lipský a Jiří Brdečka se často potkávali při tvorbě filmů, které nyní patří mezi tu největší filmovou klasiku a jsou neustálým zdrojem jemného humoru často s parodickým a ironickým podkladem. Holdujete-li i českým seriálům, připomeňme si seriál Návštěvníci - sci-fi klenot mezi českými seriály.

Ne nadarmo do jejich filmografie patří Limonádový Joe, Tajemství hradu v Karpatech a právě Adéla ještě nevečeřela.

 

  • Adéla ještě nevečeřela - Jiří Brdečka

    Do Brdečkových scénářů, které vytvořil s jinými režiséry, si dále ještě zahrňte třeba filmy Císařův pekař a Pekařův císař, s Werichem dále spolupracoval na snímku Až přijde kocour, či byl scénáristou u známé pohádky Princ a večernice.

  • Adéla ještě nevečeřela - Oldřich Lipský

    Pokud by se vyhlašoval nejlepší režisér filmových komedií, měl by Oldřich Lipský velkou naději vyhrát. Stačí jen vyjmenovat pár pojmů z jeho tvorby - Čtyři vraždy stačí, drahoušku, Tři veteráni, Slaměný klobouk, Marečku, podejte mi pero, Šest medvědů s Cibulkou nebo Srdečný pozdrav ze zeměkoule.

     

Kytka zabiják

Adéla je naprosto brilantní parodie na všechny pokleslé detektivky a napínavé příběhy s proslulými detektivy. Pro tento film si tvůrci vypůjčili legendárního Nicka Cartera, který je v chytání zločinců neomylný.

Nesmí však přijet do Čech. Naštěstí je mu k ruce přidělen bodrý komisař Ledvina, který na rozdíl od moderních Američanových metod razí starou praxi českých vyšetřovatelů.

Princi můj maličký, spi

Ve spojení s originálním nápadem masožravé kytky (váháte s výběrem květin pro váš byt?), které reaguje na Mozartovu ukolébavku a taky dalším geniálním padouchem Miloše Kopeckého, je o napětí, zábavu a hlavně humor postaráno v každé minutě filmu.

Michal Dočolomanský a Rudolf Hrušínský jako přičinliví strážci zákona připomínají tu Sherlocka Holmese a Johna Watsona, tu zase Laurela a Hardyho, každopádně Brdečka s Lipským jim dali právě tolik důstojnosti a zároveň jim nastražili do cesty tolik zapeklitých a komických situací, že i když se těmto vyšetřovatelům poťouchle smějeme, zároveň v nás mají velké fandy.

Stejně jako celá tato stále naprosto živá a jak by pravilo klíšé nestárnoucí filmová komedie.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8528 (vitejdoma.cz/zabava#8425)


Přidat komentář