Eragon

Román Eragon se stal na knižním trhu senzací. Během pouhých 6 měsíců se prodalo přes milion výtisků. Kniha vyšla ve 37 zemích a celkem bylo vytištěno přes 2 miliony kopií.

Charakteristika knihy

Chudý farmářský chlapec Eragon najde v Dračích horách podivný modrý kámen. Zprvu jej chce pouze zpeněžit a zabezpečit prodejem rodinu, jenže to ještě netuší, co se z podivného modrého kamene vyklube. Není to totiž kámen, ale dračí vejce, ze kterého se vyklube dračí mládě - Safira. Eragon si uvědomí, že stojí tváří v tvář dobrodružství, které sahá vysoko nad jeho možnosti. Ze dne na den se z Eragonova všedního života stane nový, nebezpečný svět intrik, kouzel a válek. Pouze se starodávným mečem, moudrým průvodcem a drakem Safirou musí Eragon zdolávat nebezpečné situace a odolávat temným silám v království. Legenda o dračím jezdci ožívá..

  • Film je natočen podle románu od Christophera Paola

    Román Eragon se stal na knižním trhu senzací. Během pouhých 6 měsíců se prodalo přes milion výtisků. Kniha vyšla ve 37 zemích a celkem bylo vytištěno přes 2 miliony kopií. Také v České republice se kniha stala ihned po svém vydání bestsellerem. Na jaře roku 2006 byl vydán druhý díl plánované trilogie Eldest.

Režie a role filmu

  • Režie:

    Stefen Fangmeier

  • Hrají:

    Edward Speleers, Sienna Guillory, Garrett Hedlund, Jeremy Irons, Djimon Hounsou, John Malkovich, Robert Carlyle, Máté Haumann, Alun Armstrong, Rachel Weisz.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8484 (vitejdoma.cz/zabava#7899)


Přidat komentář