Dr. House

V seriálu Dr. House je neobvyklá také obrazová stránka. Diváci mohou podnikat prostřednictvím nejmodernější techniky výlety do nitra pacientů. Pochopí tak, co se uvnitř odehrává a jak nemoc působí na lidský organismus.

Gregory House

Role, kterou Dr. House má, z něj dělá výjimečného lékaře. Svým způsobem je vlastně záporná. Jelikož, jak bylo zmíněno v úvodu, je ironický a nemá ani trochu respektu k pacientům.

Gregory House dokáže vyléčit i ty nejkomplikovanější případy a to je asi jediný důvod, proč si ho nemocnice (i když se skřípěním zubů) dál ponechává. Postava House v podstatě představuje prototyp antilékaře.

I přesto však není Dr. House, který je sám postižený kloubní chorobou, monstrem bez citů a zásad. Občas, jako by zázrakem, divák zjišťuje, že dokáže být mnohem lidštější a emotivnější než jeho kolegové.

Gregory House si může dovolit být takový, jaký je – on je totiž génius. Zachraňuje životy i přes celou řadu bitev, které svádí s kolegy, vedením nemocnice a s příbuznými pacientů.

Studený začátek

Seriál Dr. House začíná tzv. studeným začátkem. Právě v něm se diváci seznámí s pacientem, o kterém daný díl bude a uvidí první příznaky nemoci. Gregory House, který se specializuje na neobvyklé nemoci, daného pacienta vyšetřuje a léčí. Vyšetření provádí s pomocí svého týmu mediků, kteří pro něj provádějí všemožné testy, jelikož House až na některé výjimky nechce přijít do osobního styku s pacientem.

Obrazová stránka

V seriálu Dr. House je neobvyklá také obrazová stránka. Diváci mohou podnikat prostřednictvím nejmodernější techniky výlety do nitra pacientů. Pochopí tak, co se uvnitř odehrává a jak nemoc působí na lidský organismus.

Bez respektu a cynicky

Ovšem kromě vybraných případů musí Dr. House léčit i běžná onemocnění, jelikož ho k tomu nutí jeho nadřízená. To se samozřejmě doktorovi nelíbí, a tak se snaží těmto povinnostem všemožně vyhnout. Své pacienty nechá sedět a hraje hry na Nintendu nebo se postaví před čekárnu a pacientům sdělí, že je jediným lékařem, který v této nemocnici pracuje nedobrovolně. Jednoduše řečeno: Dr. House se chová k pacientům bez respektu a cynicky neboť podle něj každý lže.

Netypický seriál

Seriál Dr. House v žádném případě nepatří k typickým příběhům z lékařského prostředí. Je natočen moderně, každý jeho díl obsahuje dávku napětí i mimořádně vtipné dialogy. A právě proto si Dr. House získal a stále získává miliony diváků po celém světě.

Hlavní role

Hugh Laurie – Dr. Gregory House
Omar Epps – Dr. Eric Foreman
Robert Sean Leonard – Dr. James Wilson
Jesse Spencer – Dr. Robert Chase
Lisa Edelstein – Dr. Lisa Cuddy
Jennifer Morrison – Dr. Allison Cameron

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8500 (vitejdoma.cz/zabava#8026)


Přidat komentář