300: Bitva u Thermopyl

Psal se rok 480 př. Kr., kdy perský král Xerxes vedl svou armádu, aby konečně porazila Řecko. Pro Řeky byl nejvhodnějším obranným postavením průsmyk zvaný u Thermopyl. Ten k obraně poskytoval prostor velký zhruba 4,5 metru.

300: Bitva u Thermopyl

Psal se rok 480 př. Kr., kdy perský král Xerxes vedl svou armádu, aby konečně porazila Řecko. Pro Řeky byl nejvhodnějším obranným postavením průsmyk zvaný u Thermopyl. Ten k obraně poskytoval prostor velký zhruba 4,5 metru. A právě zde se 300 sparťanských vojáků, vedených králem Leonidasem, utkalo s obrovskou přesilou…

Velmi odvážní Sparťané bojují až do poslední kapky krve. Jejich neskutečná odvaha a obětavost způsobí sjednocení Řeků, motivuje k porážce Peršanů a přispěje k rozvoji demokracie na Peloponéském poloostrově.

Motto filmu

Věčnou slávu mají na dosah ruky…

Ve zkratce

Délka filmu: 91 min.
Žánr: akční/dobrodružný/válečný/drama
Režie: Zack Snyder
Hrají: Gerard Butler, Lena Headey, David Wenham, Dominic West, Vincent Regan, Rodrigo Santoro, Andrew Tiernan 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8489 (vitejdoma.cz/zabava#7938)


Přidat komentář