Magické a historické předměty

Magie a tajemno je naším pradávným dědictvím již dávno zaniklých kultur, které nám pomáhá zvládat těžké okamžiky v životě, jež jsou pro nás doposud nevysvětlitelné. K tomu, abychom mohli provádět magii, však potřebujeme jisté magické předměty.

Doporučujeme:

  • Čarodějnický obchod Cheb Navštivte čarodějnický obchod, ve kterém můžete zakoupit rytířskou zbroj a středověké ošacení. Můžete využít možnosti výkladu karet a poradenství.

Magie provází lidstvo napříč všemi kulturami, její původ pochází pravděpodobně z oblasti Persie, staré Indie, starého Egypta a Babylonu jako dědictví z již zaniklé kultury. Nezaměňujte** magii** s šamanismem, magie je totiž vědění, které se zakládá na hlubokých znalostech přírody, psychologie člověka a filozofie. Dá se označit za jistý druh náboženství a lidé se k ní stále obracejí, když si s něčím neví rady, něčemu nerozumí a potřebují pomoci.

Magické a historické předměty

K magii, dnes často skryté i pod pojmem** esoterika** se často využívají magické předměty, o nichž se předpokládá, že mají nějakou energetickou moc a budou užitečné. Dříve se tradovalo, že každý magický předmět by měl být vlastnoručně zhotovený, protože člověk do nich vkládá svou sílu, ideje a snaží se v nich vyvolat magickou sílu. Jenomže výroba takových předmětů je náročná nejen na čas, ale hlavně na znalosti a zručnost. Dnes se již magické předměty vlastnoručně nevyrábějí, nechává se to na odbornících a vy si je pak můžete zakoupit ve speciálních krámcích, knihkupectvích, obchodech s esoterikou, bylinkami anebo si je můžete zakoupit v e-shopu na internetu.

Co je magický předmět?

S magickými a** historickými předměty** se veřejnost asi nejlépe seznámila díky knize J.K. Rowlingové, kde se to magickými předměty jenom hemží. Jenomže s magickými předměty jste se mohli setkat na obrazovkách a v knize již dříve. Já osobně si pamatuji své první setkání se škapulířem, který nosila Viktorka na krku, aby ji ochránil od hříšných myšlenek a všeho zlého.

Magické předměty jsou různé magické lampy, křišťálové koule, kameny, amulety, talismany, dekorace, zrcadla, mandaly, mince, které mají určitou magickou moc. Magické předměty dokáží vidět do budoucnosti, dokáží nás ochraňovat a také léčit anebo nám mají přinášet štěstí. Magické předměty jsou často ztvárňovány i do různých šperků jakými jsou například náhrdelníky a prsteny, kterým sílu dává obvykle silný drahokam, či je doprovází magický symbol.

Magické předměty jsou naší součástí

Magické předměty mohou být přírodní či vytvořené. Tyto předměty často hojně užíváme aniž bychom si jejich magii uvědomili, protože je užíváme v rámci zažitých tradic přetrvávajících z minulosti. Naše domy zdobí lapače snů, zvonky štěstí, v peněžence nosíme rybí šupiny a o vánocích sléváme olovo, klademe** mince** pod talíř a všude nám plápolají svíce. V průběhu roku při těžkých zkouškách po kapsách nosíme drobné talismany o nichž věříme, že nám přinesou štěstí.

Již od dávnověku byla přikládána velká moc andělům, drahým kamenům, obzvláště** křišťálu** a podobně. Své domy sestavujeme podle feng shui a jing a jang, protože věříme, že pouze tak můžeme žít v harmonii, štěstí a v míru.

A ony tu sílu skutečně mají, pokud jste ochotni do svých srdcí a duší vpustit naději a víru v dobrý, spokojený a šťastný život.

Doporučujeme:

  • Čarodějnický obchod Cheb Navštivte čarodějnický obchod, ve kterém můžete zakoupit rytířskou zbroj a středověké ošacení. Můžete využít možnosti výkladu karet a poradenství.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8462 (vitejdoma.cz/zabava#9833)


Přidat komentář