Itálie - Centrum módy

Itálie ovlivňovala rozvoj evropské civilizace v různých obdobích minulých 2000 let. Z úzkého, botě podobného poloostrova, rozšířili Římané svou ohromnou říši téměř do celé Evropy, severní Afriky a západní Asie.

 • Dovolená v Chorvatsku - Nean Tour, s.r.o. - specializují se na pobytové zájezdy s výlety v Chorvatsku a Slovensku
 • Cestovní agenura Chomutov - CA - Tulip Travel - Nabízí zprostředkování dovolených do celého světa od více cestovních kanceláří. Cestovní kancelář naleznete na adrese: Mánesova 4757, Chomutov nebo můžete kontaktovat na telefon: +420 474 651 956 a +420 603 545 401 nebo na e-mail: catuliptravel@seznam.cz

 • Eweek.CZ - EUROVÍKENDY - prodloužené letecké výlety po Evropě

 • Zlíntour trips, s.r.o. - s námi za sluncem i na hory

Itálie

Itálie ovlivňovala rozvoj evropské civilizace v různých obdobích minulých 2000 let. Z úzkého, botě podobného poloostrova, rozšířili Římané svou ohromnou říši téměř do celé Evropy, severní Afriky a západní Asie, římský císař přijal ve 4. stol. křesťanství jako oficiální náboženství a později se Řím stal centrem katolické církve. Ve 14. století začala Itálii mimořádný rozkvět umění a věd známý jako renesance („obrození”), který změnil myšlení a kulturu celé Evropy. Itálie byla tehdy rozdělená na mnoho nezávislých států ovládaných cizími mocnostmi, zejména Rakouskem a Francií. Po staletí cizí nadvlády se v roce 1870 Itálie sjednotila jako samostatný stát.

Centrum módy

Italové kladou velký důraz na design a vytvářejí tvarově i užitkově dokonalé výrobky. Smysl pro krásu i účelnost je očividný zejména na jejich autech a odívání. Módní domy v Římě, Florencii, Miláně a Benátkách konkurují Paříži, po italských botách a oděvech je velká poptávka v zahraničí. V ČR má italská móda také mnoho zastánců.

Italský automobilový průmysl

V okolí Milána a Turína je řada továren vyrábějících motorová vozidla. Italští inženýři a návrháři vyvinuli automobily patřící k nejlepším v Evropě v designu, provedení i v nákladech na provoz.

Vatikán

Uprostřed Říma je část města ohrazena zdí – sídlo římskokatolického papeže a oficiální rezidence papeže. Vatikán je nejmenším nezávislým státem na světě. Vatikán má své vlastní noviny, mince, poštovní známky, nádraží a rozhlasovou stanici.

Nejznámější památka

Asi nejznámější památkou Říma je Koloseum. Vzniklo v 1. století po Kristu za účelem konání gladiátorských her. Je to obrovské divadlo s přibližně 55 000 místy pro diváky. Prohlídku tohoto monumentu by si neměl nechat ujít žádný turista. Pod Koloseem se nachází Forum. Je to plocha rozvalin starověkých chrámů a jiných staveb. Když projdeme celé Forum, dostaneme se k pahorku Kapitol, na jehož vrcholu stojí pevnost Campidoglio.

Město milenců

Benátky jsou jedním z nejkrásnějších a nejzvláštnějších měst na světě. Benátky vzrostly na vodě. Domy a kostely jsou postaveny na stovkách ostrůvků podepřených tisíci kůly zaražených do půdy. Do Benátek se můžeme dostat autem, vlakem nebo po moři. Most, kterým se z pevniny do Benátek dostaneme byl otevřen v roce 1846 a k jeho stavbě bylo potřeba 75 000 kůlů zasazených do Laguny.

 • Italské víno

Itálie vyprodukuje nejvíce vína na světě. V současnosti byly pro vinaře vypracovány jednotné normy v zájmu zvýšení kvality a lepší kontroly výrobků.

 • Ropné rafinérie

Z evropských států je Itálie nejvíce závislá na dovozu paliv. Dováží a zpracovává se hlavně ropa.

Činné sopky

Itálie je jediná země pevninské Evropy, která má hned několik činných sopek. Jsou to Vesuv, Etna a sopky na Liparských ostrovech.

Itálie - Zemědělství

Itálie je rozvinutý průmyslový stát, nejvyspělejší v jižní Evropě; značný rozdíl mezi vyspělým průmyslovým severem a zaostávajícím zemědělským jihem. V zemědělství převládá rostlinná výroba - pěstuje se pšenice, kukuřice, rýže, cukrová řepa, brambory, olejniny, sója, vinná réva, olivy, citrusy a jiné ovoce, zelenina; chov ovcí, skotu, prasat a rybolov.

Itálie ve zkratce

 • Rozloha:

301 309km2

 • Počet obyvatel:

57 milionů

 • Hustota zalidnění:

189 obyvatel/km2

 • Hlavní město:

Řím

 • Měnová jednotka:

1 italská lira (ITL)

 • Úřední jazyk:

italština (též němčina a francouzština - ve dvou krajích)

 • Administrativní členění:

20 krajů; z toho 5 se zvláštním statutem

 • Povrch:

převážně hornatý; na severu se zvedají Alpys nejvyššími vrcholy na hranicích - Monte Bianco (fr.Mont Blanc) 4 807 m, Monte Rosa 4 634 m, Monte Cervino - Matterhorn 4 478 m; k jihu navazuje Pádská nížina a hornatý Apeninský poloostrov, jehož osou jsou Apeniny s Corno Grande 2 914 m. Pobřeží málo členité.

Zajímavá místa

Dalšími turisticky zajímavými místy jsou Pompeje, Neapol, ostrov Capri, Sicílie, Florencie, Padova, Rimini a mnohé další.

 • Dovolená v Chorvatsku - Nean Tour, s.r.o. - specializujeme se na pobytové zájezdy s výlety v Chorvatsku a Slovensku

 • Cestovní agenura Chomutov - CA - Tulip Travel - Nabízí zprostředkování dovolených do celého světa od více cestovních kanceláří. Cestovní kancelář naleznete na adrese: Mánesova 4757, Chomutov nebo můžete kontaktovat na telefon: +420 474 651 956 a** +420 603 545 401** nebo na e-mail: catuliptravel@seznam.cz

 • Eweek.CZ - EUROVÍKENDY - prodloužené letecké výlety po Evropě

 • Zlíntour trips, s.r.o. - s námi za sluncem i na hory

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8426 (vitejdoma.cz/zabava#8011)


Přidat komentář