Evropa a japonská kultura

Gejša znamená v překladu vzdělaná žena. V Japonsku byla od jakživa určena k tomu, aby bavila bohaté či vysoce postavené muže. Nepleťte si ovšem gejšu s prostitutkou! Gejša je profesionální společnice, které se žádný klient nesmí ani dotknout!

Gejša

Gejša znamená v překladu vzdělaná žena. V Japonsku byla od jakživa určena k tomu, aby bavila bohaté či vysoce postavené muže. Nepleťte si ovšem gejšu s prostitutkou! Gejša je profesionální společnice, které se žádný klient nesmí ani dotknout!

Současnot v Japonsku

Co tedy k tomu, abyste připomínala gejšu a zůstala přitom moderní, potřebujete? Tradičním oděvem gejši je kimono, bohatě zdobené (pravé kimono se vyrábí až dva roky). Vám ovšem stačí halenka s asijskými styly, s černým pruhem pod prsy a výstřihem do véčka. Jedná se v podstatě o modernější a praktičtější napodobeninu kimona. Můžete ji nosit k jakýmkoliv kalhotám nebo džínám.

Japonské účesy a líčení

Oči zvýrazněte černou oční linkou - pouze však na horním víčku. Rty vykreslete červenou rtěnkou. Vlasy můžete ozdobit čelenkou nebo je stáhnout do drdolu (ještě originálnější je propíchnout drdol do kříže dvěmi čínskými jehlami či hůlkami).

Moderní kimono

Zapomeňte na tradiční kimonovou kombinaci červené a černé barvy, zapomeňte na výrazné potisky květin a okázalý styl. I v kimonu můžete působit něžně a nenásilně. Elegantně vypadá černobílé květinové provedení, hnědorůžové, hnědobílé či růžovobílé.

Japonské doplňky

Pokud se chcete inspirovat Japonskem ještě více, vyzkoušejte zavinovací top, balónové sukně a halenky nebo šaty s velkou mašlí na zádech. Japonský styl můžete uplatnit i v přístupu ke svému zdraví – např. pomocí techniky reiki.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8419 (vitejdoma.cz/zabava#5110)


Přidat komentář