Zdobení adventního věnce

Základem klasického adventního věnce bývá slaměný podklad a na něm navázané větvičky jehličin. Ozdobit si můžete již slaměný základ. Netradičnějším řešením je adventní věnec z proutků (můžete použít proutky vrby, spirei, břízy apod.).

## Co je potřebné k výrobě

Základem klasického adventního věnce bývá slaměný podklad a na něm navázané větvičky jehličin. Ozdobit si můžete již slaměný základ. Netradičnějším řešením je adventní věnec z proutků (můžete použít proutky vrby, spirei, břízy apod.). Proutěný adventní věnec neopadává a ušetří vám tak uklízení jehliček.

Postup k výrobě

Připravte si proutky přibližně stejně dlouhé (nejlépe předem namočené v teplé vodě, aby se daly lépe ohýbat), aranžérský drátek, drát hrubší šíře, kleště a zahradnické nůžky. Nůžkami zkrátíme proutky, aby byly přibližně stejně dlouhé. Poté si z drátu hrubší šíře vytvoříme kolečko, jehož konce k sobě spojíme drátem. Toto kolečko nám vytvoří základ adventního věnce. Na něj můžeme navazovat proutky, které upevníme vazačským drátkem. Je vhodné zvolit barvu drátku co nejvíce podobnou adventnímu věnci, aby drátek splynul a nebyl vidět. Jakmile je základ hotový, můžeme začít se zdobením.

Zbytek je dle Vaší fantazii

Při zdobení adventního věnce záleží pouze na vaší fantazii. K výzdobě můžete použít sušené květiny nebo ovoce, umělé květiny, pozlacené nebo postříbřené dekorace, vánoční ozdoby, přírodní materiál (oříšky, šípky, kaštany, šišky). Také záleží na tom, zda chcete ozdobit adventní věnec celý nebo jen na jednom místě (viz. obrázek). Ozdoby umístěte na adventní věnec pomocí lepící pistole, kterou můžete zakoupit v každém větším obchodě se zahradnickými potřebami. Na adventní věnec nezapomeňte umístit svíčky, které patří mezi základní symboly adventu. Pokud budete chtít adventní věnec pověsit na dveře, nezapomeňte připevnit na zadní část háček.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8412 (vitejdoma.cz/zabava#9194)


Přidat komentář