Odstranění - vodní kámen

Odstraňte vodní kámen s pomocí octa. Kyselina citrónová účině odstraní rez i vodní kámen. Předcházejte vodnímu kameni v pračce. Odstranění vodního kamene z akvária. Je monžno použít také celou řadu tablet.

Odstraňte vodní kámen s pomocí octa

Usazený vodní kámen na spirálách rychlovarných konvic, nebo překapávačích kávy odstraníte snadno a rychle s pomocí octu. Roztok octa a vody v poměru 50:50 nalijte do rychlovarné konvice tak, aby byla spirála celá zakrytá vodou, nechte projít varem a vyčkejte až voda v konvici vychladne. Vypláchněte dle potřeby, až do odstranění zápachu octa.

Kyselina citrónová účině odstraní rez i vodní kámen

Kyselina citrónová je pro odstraňování vodního kamene lepší než ocet, protože nezanechává zápach. Vsypte obsah jednoho sáčku do rychlovarné konvice a doplňte téměř po okraj vodou. Nechat projít varem a poté ještě nechte 10 minut působit. Nakonec konvici opláchněte.

Předcházejte vodnímu kameni v pračce

Předcházejte vodnímu kameni ve vaší pračce s pomocí sody, ušetříte si tím mnoho peněz a starostí. Do každého praní nasypete přímo na prádlo podle místní tvrdosti vody, 1 až 2 vrchovaté polévkové lžíce sody na praní.

Odstranění - vodní kámen - akvárium

V případě, že použijete cilit, je nutné akvárium důkladně očistit vodou. Speciální recept:

  • sklenice cilitu
  • sůl
  • ocet
  • kyselina citrónová (v prášku)

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8404 (vitejdoma.cz/zabava#8788)


Přidat komentář