Verona

Verona je úspěšná kapela složena ze zpěvačky Markéty Jakšlové a klávesisty Petra Fidera. Dohromady se hudební duo dalo poté, co Petr vyhlásil konkurz na zpěvačku do nové kapely. Markétu Petrovi doporučila její učitelka zpěvu.

Verona

Verona je úspěšná kapela složena ze zpěvačky Markéty Jakšlové a klávesisty Petra Fidera. Dohromady se hudební duo dalo poté, co Petr vyhlásil konkurz na zpěvačku do nové kapely. Markétu Petrovi doporučila její učitelka zpěvu. Sešli se v kavárně a Petr požádal Markétu, aby mu přede všemi přítomnými něco zazpívala. Tímto netradičním konkurzem prošla a brzy na to vznikl první velký hit „Náhodou”. Stejnojmenné cd se stává obrovským trhákem české taneční scény. Hudební duo Verona objíždí kluby a diskotéky nejen u nás a na Slovensku, ale i v zahraničí. Dnes má za sebou kapela čtyři cédečka, řadu koncertů, vystoupení a zasloužených ocenění.

Markéta Jakšlová

Markéta se narodila 9. 4. 1985 v Praze. Hlásila se na konzervatoř, ale nakonec dala přednost uměleckoprůmyslové škole, obor tvorba hraček a dekorativních předmětů. Od dětství se věnovala gymnastice a zpěvu, byla členkou různých dětských souborů a v roce 2001 dokonce vyhrála v televizní hudební soutěži. Kromě zpěvu ráda tancuje, sportuje a poslouchá hip hop. Miluje pizzu a čínskou kuchyni.

Peter Fider

Petr se narodil v Karlovy Varech, ale ve svých dvanácti letech byl nucen se s matkou a sestrou odstěhovat do Německa. Vystudoval zde hotelovou školu, ale více jej bavila hudba. Začal skládat své vlastní písně a občas si zahrál v různých klubech. V roce 1999 dal dohromady úspěšnou dívčí kapelu Holki a stal se nejen jejím zakladatelem, ale i producentem a výhradním autorem jejich písní. O dva roky později založil kapelu Verona.

Diskografie

2003 Nejsi sám
2003 Náhodou
2005 Jen Tobě
2006 Girotondo

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8300 (vitejdoma.cz/zabava#7879)


Přidat komentář