Tina

V srpnu 2004 Tina vyhrála konkurz na post moderátorky hudebního pořadu v televizi JOJ, kde působila jeden rok. Kromě toho víc než dva roky nahrávala single pro Fun Radio a její vokály zazněly i v různých televizních reklamách.

Martina Csillagová alias Tina

Martina Csillagová alias Tina se narodila v roce 1984 v Prešově. Po ukončení studia na gymnáziu ji přijali na herectví. Obor ale nakonec nebyl otevřen, protože nedostal akreditaci ministerstva. Tina začala střídat různá zaměstnání, poflakovala se po barech a zpívala pro zábavu svým kamarádům. Během jednoho takového flámu si jí všimnul DJ Guis a pozval ji do nahrávacího studia. Tím byla Tinina kariéra odstartována.

Při nahrávání alba Helica se Tina seznámila s producenty P. Grausom, T. Zubákom a M. Kachútom. Ti spolu ihned začali připravovat materiál pro Tinino sólové album. Nabídku spoluprodukovat toto album přijal DJ Jazzy, renomovaný hip hopový DJ, známý spoluprací se skupinami Chaozz a Trosky. Na tvorbě alba se kromě něj podíleli také Vec, Wich a Čistychov. Album neslo název Tina a vyšlo v červnu roku 2004.

V srpnu 2004 Tina vyhrála konkurz na post moderátorky hudebního pořadu v televizi JOJ, kde působila jeden rok. Kromě toho víc než dva roky nahrávala single pro Fun Radio a její vokály zazněly i v různých televizních reklamách.

Spolu se skupinou Čistychov a lídrem skupiny Názov stavby vystoupila jako předskokanka pražského koncertu legendární hiphopové skupiny De la Soul a na bratislavském koncertě Deliquent Habits. Pak se skupinou B3 vystoupila na bratislavském koncertě skupiny Groove Armade.

Tina zpívala na všech velkých slovenských a českých festivalech, např. Pohoda, Hodokvas, Nočné vlny, Zelená voda, BB fest, Mezi ploty. Velký úspěch zaznamenala v klubech v Praze.

V prosinci 2004 vyhrála v soutěži Grand Prix Radio cenu Objev roku 2004 – podle dramaturgů slovenských rádií byla nejvíce hranou slovenskou zpěvačkou a zároveň největší talent roku 2004.

V únoru roku 2005 získala dvě nominace na cenu Aurel 2004, a to v kategoriích Ženský pěvecký výkon a Objev roku 2004.

Moderně popové album

Moderně popové album Chillin je inspirované černou hudbou a hip hopem. Celá deska se otevírá prvním singlem Viem, že povieš áno, který se stal nejhranější skladbou na Slovensku i u nás.

Diskografie

2004 – debutové album Tina
2006 – Chillin

 • Projekty, na kterých Tina spolupracovala

  B3 – album Be Free 4 Friends
  Čistychov – Vaša, Naša, Stačí tak málo
  Orion – Chudáčci
  AMO – Talent
  Le Payaco – Všetko se dá zjest
  Zdenka Predná – Vietor
  Wich – No pod
  ICo – Final goodbye

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8304 (vitejdoma.cz/zabava#7905)


Přidat komentář