Tereza Maxová

Po maturitě na pražském gymnáziu nastoupila na právnickou fakultu, po dvou letech individuálního studia ji vzhledem ke své vysoké pracovní vytíženosti přerušila. Její profesionální kariéra modelky započala v roce 1989 v Paříži.

Základní informace

 • Datum narození:

  1. srpna. 1971
 • Celé jméno:

  Tereza Maxová

 • Místo narození:

  Československo, Pardubice

 • Znamení:

  Panna

 • Výška:

  179 centimetrů

 • Váha:

  54 kilogramů

 • Míry:

  84 – 62 - 91

 • Barva očí:

  modrá

 • Přírodní barva vlasů:

  blond

Ze života

Po maturitě na pražském gymnáziu nastoupila na právnickou fakultu, po dvou letech individuálního studia ji vzhledem ke své vysoké pracovní vytíženosti přerušila. Její profesionální kariéra modelky započala v roce 1989 v Paříži, kdy se jako sedmnáctiletá zúčastnila konkurzu modelingové agentury Madison Models a byla vybrána na měsíční pobyt do Paříže.

Kariéra topmodelky

Úspěch se dostavil zhruba po půl roce, kdy změnila agenturu Madison Models za agenturu Viva. S touto agenturou absolvovala své nejúspěšnější práce a objevila se na titulních stránkách časopisů Vogue, Elle, Cosmopolitan, Marie Claire, Officiel, účastnila se přehlídek v Paříži, Miláně a New Yorku a předváděla pro návrháře takových jmen jako Chanel, Karl Lagerfeld, Armani, Donna Karan, Ralf Lauren, Tod Oldham, YSL, nebo Sonia Rykiel či John Galiano, Alexandr McQueen a Tom Ford. Svou tvář propůjčila značkám Donna Karan, Remy Martin, Sculpture, Fendi, La Perla, L´Oréal a v současné době je novou tváří značky Oriflame. Tereza Maxová patří stále mezi nejvyhledávanější topmodelky světa.

Značka Oriflame

V roce 2007 se Tereza Maxová stala tváří kosmetické společnosti Oriflame.

 • Soukromý život Terezy Maxové

  1. března 2000 se Tereza v Dánsku provdala za předního tenistu, Frederika Fetterleina. 9. září 2000 se jim narodil syn, Tobias Joshua Fetterlein. V roce 2006 se Tereza Maxová s Frederikem Fetterleinem rozvedla.

Založení nadací

 1. ledna 1997 založila Tereza Maxová nadaci (Nadace Terezy Maxové), která pomáhá dětem ve více než dvou stech dětských domovech a kojeneckých ústavech a dětských centrech. Aktuálně má Nadace Terezy Maxové pod patronátem přes šestnáct tisíc dětí bez rodičů v České republice. Od roku 1999 je aktivním členem prestižní asociace nadací - Fóra dárců. Za osm let své dosavadní činnosti přerozdělila Nadace Terezy Maxové pro pomoc opuštěným dětem desítky milionů Kč.

Její nej. ....

 • Oblíbené jídlo:

  Svíčková, sushi

 • Oblíbené pití:

  Mojito, čaj se slivovicí

 • Nejoblíbenější města:

  Paříž a Praha

  Ideální dovolená:

  ostrov Mauricius

 • Oblíbené restaurace:

  Colombe d'Or v Provence ve vesnici St. Paul de Vence.

 • Oblíbené filmy:

  Všechny filmy od Miloše Formana

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8310 (vitejdoma.cz/zabava#7957)


Přidat komentář