Shakira

Shakira Isabel Mebarak Ripoll, tak zní celé jméno této kolumbijské zpěvačky. Shakira se narodila 2. 2. 1970 a už v osmi letech napsala svou první píseň. V jedenácti začala hrát na kytaru a vyhrávala mnoho pěveckých soutěží.

zázračné dítě

Shakira Isabel Mebarak Ripoll, tak zní celé jméno této kolumbijské zpěvačky. Shakira se narodila 2. 2. 1970 a už v osmi letech napsala svou první píseň. V jedenácti začala hrát na kytaru a vyhrávala mnoho pěveckých soutěží. Už ve svých třinácti letech vydala své debutové album Magia s vlastními texty písní.

Její cesta ke hvězdám

V době středoškolského studia Shakira natočila své druhé album – Peligro - a další album, Pies Descalzos, se stalo obrovským hitem nejen v celé Latinské Americe, ale i ve Španělsku. Celosvětový úspěch umožnil Shakiře vydat se na dvouleté celosvětové turné. Čtvrté album, Donde Estan Los Ladrones? se stalo multiplatinovým v téměř všech státech jižní, střední i severní Ameriky. V roce 1999 vydala další album, MTV Unplugged a o dva roky později poprvé vydala desku nazpívanou v angličtině – Laundry Service. Právě toto album ji vyneslo na přední příčky světového popu.

Průlomové album

V albu Laundry Service Shakira přenesla své latinskoamerické cítění do nového jazyka.orient. Právě jedinečný hudební styl staví Shakiru mezi nejuznávanější zpěvačky Latinské Ameriky. Shakira je nenapodobitelná a jedinečná, nikoho nekopíruje a tvoří svým srdcem. Prolíná se zde celá řada stylů a žánrů od tanga přes rock až po

Zajímavosti o její rodině

Shakira hovoří třemi jazyky a aby mohla stát u zrodu každé své písně, je schopna strávit v nahrávacím studiu nekonečné hodiny. Je vdaná za svého hudebního producenta, Emila Stefana. Shakira sice vyrostal v Kolumbii, ale poslouchala kapely jako je Led Zeppelin nebo Nirvana. Milovala rockovou hudbu, ale díky svému otci, který je libanonského původu, zároveň tíhla i k arabské hudbě. Tento zvláštní mix oblíbených hudebních stylů se odráží v jejich písních. Měří pouhých 157 cm a váží 48 kg, ale velikost jejího projevu převyšuje všechno ostatní.

Vydané alba

  • 1991: Magia
  • 1993: Peligro
  • 1996: Pies Descalzos
  • 1997: The Remixes
  • 1998: MTV Unplugged
  • 2001: Laundry Service
  • 2001: Servicio De Lavanderia

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8337 (vitejdoma.cz/zabava#8149)


Přidat komentář