Scarlett Johansson

Otec dán, matka z Bronxu (stejně jako krásná Jenifer Lopez). Překvapivě i takový vztah může fungovat. Scarlett se jako jedno ze čtyř dětí narodila 22. listopadu 1984 v New Yorku a téměř všichni její sourozenci jsou herci.

Dánské kořeny

Otec dán, matka z Bronxu (stejně jako krásná Jenifer Lopez). Překvapivě i takový vztah může fungovat. Scarlett se jako jedno ze čtyř dětí narodila 22. listopadu 1984 v New Yorku a téměř všichni její sourozenci jsou herci. Kdo by vydržel a nezkusil to také, že ano?

Počátky herecké kariéry

Scarlett absovovala Professional Children´s School, což je nejlepší škola pro nadějné herce a herečky nejen ve státě New Yorku. První opravdový zájem přitáhla ve filmu Zaříkávač koní, kde mimo jiné hrála i Kate Bosworth, momentálně přestavitelka Lois Lane v novém Supermanovi.

První hlavní role

Vzhledem k tomu, že herecký výkon Scarlett Johansson je kritiky hodnocen velmi pozitivněPřízračném světě. Mnohem dospělejší roli jí pak připravila Sophia Coppolová v Oskarem oceněném filmu a že se zlepšuje s každým novým filmem, po roličce v Zaříkávači koní následovala hlavní role „normálnější” ze dvou puberťaček v Ztraceno v překladu, kde si zahrála s Billem Murrayem.

Nominace za nominací

V roce 2003 byla nominována jako nejlepší herečka na Zlatý glóbus, jeden za drama Dívka s perlovou náušnicí a druhý za už zmíněný snímek Ztraceno v překladu.

Chci hrát nahá!

Ostrov, poslední film z taktovky Michaela Baye, proslavila Scarlett dříve, než pořádně začalo natáčení. Požádala totiž, jestli by mohla být při hlavní erotické scéně odhalená do půl pasu.

Režisér to odmítl, protože chtěl udržet film přístupný pro mládež od třináct let. Ale snaha tady byla…

Woody Allen

Poprvé se střetli, když si ji Woody Allen vybral pro svůj film Match Point – Hra osudu. Jak se zdá, Scralett má štěstí na role v milostných trojúhelnících. Účinkuje i v dalším filmu tohoto herce, režiséra a někdy i scénáristy v jedné osobě. Ten se zatím jmenuje Scoop.

Modeling a „nahá” obálka

 • Calvin Klein, Louis Vuitton a L´Oreal

  Scarlett byla po delší dobu tváří parfému Calvina Kleina „Moment”, pro který natočila slušnou řádku reklamního materiálu. V roce 2005 zastupovala značku Louise Vuittona a od ledna 2006 se přidala k mnoha dalším kráskám, které se propůjčili k reklamním účelům společnosti L´Oreal. Za zmínku stojí takové její přechůdkyně jako Milla Jovovich či Eva Longoria.

   

 • „Nahá” obálka časopisu Vanity Fair

  Společně se svou hereckou kolegyní Keira Knightley se objevila nahá na titulní straně speciálního čísla časopisu Vanity Fair, čímž vzbudila rozruch veřejnosti a pravděpodobně i nabudila mnoho můžů…

Top krasavice

Scarlett se umístila šestá v žebříčku sta nejžhavějších dívek časopisu Maxim. Pro celý žebříček klikněte zde.

Drby

 • je zásadová demokratka a nemá v lásce prezidenta Bushe
 • zúčastnila se projektu proti chudobě, který organizoval zpěvák skupiny U2, Bono
 • nesnáší, když populární osobnosti při děkovných řečích po obdržení cen děkují Bohu, v jednom interview prohlásila, že si vždycky v tu chvíli říká, že se nediví v jakém je svět stavu, když se Bůh musí starat o tolik přitroublých…
 • nekloní se ke konkrétní víře, ale o vánocích slaví mix mezi křesťanskými a židovskými zvyky

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8371 (vitejdoma.cz/zabava#8492)


Přidat komentář