Rozhovor s Marpem

To je nick starej už poměrně dlouho. Když jsem začínal rapovat, tak sem vymejšlel různý hovadiny typu Killa a já nevim co a kámoš se mě zeptal, jaká byla první kniha, kterou jsem četl a já mu řekl, že Marco Polo. Z toho vzniklo MARco POlo.

Marpo

Nedávno jsem do našeho e-zinu psal článek o Marpovi a dnes vám přináším krátký rozhovor s tímto českým MC, přičemž mu děkuji i za fotky, které nam poskytl.

Co nám řekl Marpo na sebe

 • Samuraj k Marpovi:

  Jak ses dostal k hip hopu obecně?

 • Marpo odpovídá:

  K Hiphopu jsem se dostal zhruba asi před 9—10 lety. Moc přesně už si to nepamatuju, ale vím, že doopravdy první rap, co jsem slyšel, byl Brian Austin Green a jeho deska One Stop Carnival. Opravdu dobrá deska, dneska už těžko k sehnání, je vlastně od herce „Davida” z Beverly Hills. Potom dále Tupac Shakur, Ice T, Outlawz atd. Pak už to šlo jedno s druhým docela rychle.

 • Samuraj k Marpovi:

  Kde jsi přišel ke svému nicku, Marpo?

 • Marpo odpovídá:

  To je nick starej už poměrně dlouho. Když jsem začínal rapovat, tak sem vymejšlel různý hovadiny typu Killa a já nevim co a kámoš se mě zeptal, jaká byla první kniha, kterou jsem četl a já mu řekl, že Marco Polo. Z toho vzniklo MARco POlo.

 • Samuraj k Marpovi:

  Hodně komunikuješ s americkými rapery jako je Outthere, jak ses s ním prvně zkontaktoval? Prostě jsi mu jen tak napsal?

 • Marpo odpovídá:

  No teď je v jednání, že budu nejspíš členem P.B.U. Productions jako taková zámořská spojka. Je to skupina lidí, dva producenti a myslím, že 8 MC´s. Je tam Outthere, Drift, Skandoe, Wali a další. Outthera znám asi 5 let. Dřív jsme si psali a on teď docela prorazil a maká na sobě. Rád s nima spolupracuju, protože je to velmi kvalitní spolupráce. V US už maj celkem jméno, snažim se to tlačit i k nám. Aby lidi poslouchali kvalitní rap a ne jenom to, co dávaj na MTV.

 • Samuraj k Marpovi:

  Slyšel jsem nějaké zmínky o tom, že jsi rapoval i španělsky, je to pravda?

 • Marpo odpovídá:

  No to jsou opravdu jen zmínky, zkoušel jsem to v jednom traku, protože dřív jsem plně rapoval anglicky, tak jsem chtěl udělat věc, která bude česky, anglicky a španělsky. Teď se budu učit thajsky, tak z toho třeba něco bude

 • Samuraj k Marpovi:

  Kolik máš v současnosti tetování a co znamenají?

 • Marpo odpovídá:

  Mám jich 5. Přes ledviny, lopatku, záda, komplet pravou paži a levý předloktí. Vysvětlovat, co který znamená, by bylo na dlouho. Jediný co vím, že už sakra musím na další…

 • Samuraj k Marpovi:

  Kde bereš inspiraci k songům? Konkrétně třeba „Ptáš se proč?” nebo „Šest metrů hluboko”?

 • Marpo odpovídá:

  No třeba u „6 Metrů Hluboko” to je takový, že vidím přítelkyně některejch lidí, holky na ulici, takový ty pipiny, co je v životě zajímá jenom jak vypadaj, jak se oblíknout do co nejdražších hadrů a jak ojebat svýho přitele a zároveň to dělat ještě s dalšíma dvěma. Naštěstí mě tohle nikdy nepotkalo, ale je to takovej vymyšlenej příběh, že třeba ne u všech chlapů to tý holce může projít.

  A u „Ptáš se proč”, znám okolo sebe spoustu lidí, který postihla rakovina, chtěl jsem o tom něco udělat.

 • Samuraj k Marpovi:

  Momentálně děláš na novým albu, taky si někde prohlásil, že plánuješ vydat desku s Character crew a MC Wohnoutem. Budeš pak vydávat desky jak se naskytne příležitost, nebo si řekneš třeba jednu desku za rok a toho se budeš držet?

 • Marpo odpovídá:

  Tak to vůbec. Problém jsou prachy, lidi vypalujou. Můžu Ti tu z hlavy říct 4 desky, který chci udělat. S Wohnoutem společný album, moje další sólo, potom Marpo feat USA, album, kde budou v každym treku hostovat americký MC´s, to už je v jednání, a takovej boční projekt, CD s nějakým hardcore rapem, živá hudba, kytary, basa, bicí. Ale potřeba jsou peníze.

 • Samuraj k Marpovi:

  Opravdu bude klip k písni „Šest metrů hluboko” a jestli ano, kdy přibližně plánuješ představení?

 • Marpo odpovídá:

  Klip se točit bude, ale bohužel je to ještě pořád v přípravě, takže zatím moc ani sám nevím.

 • Samuraj k Marpovi:

  Souhlasíme s tvým názorem, že řada lidí na internetových diskuzích umí jenom pomlouvat, ale v reálu jsou tiší jako myšky. Ale stalo se ti někdy, že by tě někdo zastavil třeba na ulici a do očí ti řekl, že neumíš rapovat, nebo že jsi .... (ponechám na představivosti)?

 • Marpo odpovídá:

  Ne, nestalo. Občas někdo na koncertě, i když to bylo taky málo, si myslel, že ho neuvidím, když hodí kelímek. Já ho viděl a když ho na to upozorníš, že to není správný, a že by se to mohlo taky řešit, protože to není anonymní jako na internetu, začnou se Ti omlouvat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8361 (vitejdoma.cz/zabava#8414)


Přidat komentář