Petra Němcová

Pak však přišly vánoce roku 2004 a neuvěřitelná katastrofa. Petra a její přítel, britský fotograf Simon Atlee, si byli odpočinout v Thajsku a stali se přímými účasníky tragédie vzniklé vlnou tsunami.

Petra Němcová

Z Karviné, kde se 24. června 1979 narodila, vedly její kroky po absolvování základní školy na chemickou průmyslovku v Ostravě, kde se vrhla na obor oděvní design.

Brzy však bylo jasné, že místo navrhování modelů se více prosadí jejich předváděním. Její definitivní odklon k profesi modelky ztvrdilo vítězství v české Elite Model Look. Chcete se také stát modelkou či modelem? Stihla ještě dokončit školu, ale poté se odebrala do Milána, kde začíná její profesionální modelingová kariéra.

Dobrá nabídka práce v USA

Její proslulost se však zvýšila v roce 2000, kdy dostala nabídku na práci v USA. Když ji v roce 2003 vybral renomovaný časopis Sports Illustrated za tvář roku, stala se celebritou, kterou znal celý svět.

Její postava byla mimo Sports Illustrated ozdobou obálek tak proslulých časopisů jako Vogue, ELLE, Harper's Bazaar, Cosmopolitan, Ocean Drive a Marie Claire.

Neuvěřitelné události

Pak však přišly vánoce roku 2004 a neuvěřitelná katastrofa. Petra a její přítel, britský fotograf Simon Atlee, si byli odpočinout v Thajsku a stali se přímými účasníky tragédie vzniklé vlnou tsunami. Simon neštěstí nepřežil, Petra se zázračně zachránila s četnými zraněními.

Po dlouhé lečbě se její aktivity zaměřily na humanitární činnost v postižených oblastech. Založila nadaci pro podporu osiřelých dětí v Thajsku, do které přispívá finančně a zároveň těmto aktivitám propůjčuje i svou tvář. O thajské tragédii napsala knihu, kde popisuje svou kariéru i smutné události, které jí naprosto změnily pohled na život.

Comeback na módní polo

Po roce a půl od chvíle, kdy ji obří vlna spláchla štěstí ze života, se karvinská kráska nechala slyšet, že se chce na podzim vrátit k profesi modelky. O módě se více dozvíte zde... Impulsem k tomuto kroku může podle spekulací být i známost se zpěvákem Jamesem Bluntem, se kterým momentálně tráví veškerý svůj čas. U příležitosti jeho koncertu v Praze ho chce oficiálně představit i své rodině.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8373 (vitejdoma.cz/zabava#8516)


Přidat komentář