Nelly Furtado

Je to už sedm let, kdy Nelly Furtado vydala svoje první album Whoa, jejíž součástí byl i singl I´m like a bird. Za píseň získala dokonce Grammy! Další alba nebyla příliš úspěšná, ovšem albem Loose se obrátila celá její hudební kariéra.

Diskografie Nelly Furtado

2006 Loose
2003 Powerless (Say What You Want)
2003 Folklore
2001 Turn Of The Light
2000 Whoa, Nelly!

  • 2006 Loose - úspěšné singly Promiscuous, Say it right a All good things

    Je to už sedm let, kdy Nelly Furtado vydala svoje první album Whoa, jejíž součástí byl i singl I´m like a bird. Za píseň získala dokonce Grammy! Další alba nebyla příliš úspěšná, ovšem albem Loose se obrátila celá její hudební kariéra. Nelly Furtado nenechala nic náhodě a svou bojovností zaútočila na přední hudební hvězdy současnosti. Konkurence v podobě Gwen Stefani a Shakiry, o kterých se v případě Nelly často hovoří, tak musí zabrat. Album Loose je totiž plné hitovek a hudba nabrala zcela odlišný směr.

    Nelly Furtado se při vznikání alba obklopila skvělým týmem, v čele s producentem Timbalandem. Loose, točené v Miami, se řadí do první ligy současných alb, jde o současný zvuk a výborně laděnou produkci.

Inspirace

Jak sama Nelly říká, jde o to lidi hudbou okouzlit a nadchnout. Píseň musí být smyslná, chytlavá a musí vás rozpálit, což se Nelly ve většině singlů z alba Loose daří. Při skládání Nelly inspiruje to, co prožívá každý člověk. Od vášní až po bolest.

Promiskuitní v hudbě

Možná se vám vybaví název jednoho z úvodních singlů - Promiscuous. Nelly připouští, že být promiskuitní na ni sedí - ale pouze v hudebních stylech. V její hudbě se odráží soul, rap, r´n´b, folk, indické i latinské rytmy, ze kterých si vybírá to nejlepší.

Co na sebe prozradila

Nelly Furtado má sice s dýdžejem Lil´Jazem dceru, ale při rozhovoru pro gay magazín GUS přiznala, že ji přitahují také ženy. Přisuzuje to čínské medicíně a myšlence, že lidé v sobě nesou mužskou i ženskou energii.

Zpěvačka Nelly Furtago, které v žilách koluje portugalská krev přiznává, že vztah se ženou je pro ni velmi smyslný. „Ženy jsou nádherné a sexy”, tvrdí zpěvačka.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8326 (vitejdoma.cz/zabava#8045)


Přidat komentář