Milla Jovovich

V Kalifornii měla konečně možnost začít studovat nejen herectví, ale záhy si její zajímavé tváře všimly i modelingové agentury. V jedenácti se objevila poprvé na titulní straně módního časopisu a brzy kolem ní začalo šílenství.

Původ a vznik herečky

Když se 17. prosince 1975 Milla narodila, nestalo se tak v Los Angeles nebo v Paříži, ale kousek za tehdejšími československými hranicemi v ukrajinském Kyjevě. Malá Milla chtěla být odmalička herečkou, stejně jako její matka Galina Loginová.

Zásluhou svého otce srbského lékaře Bogdanoviče Jovoviche, už od pěti let velice často cestovala, nejdříve do Anglie a poté se celá rodina přestěhovala do USA.

První kroky do světa módy

V Kalifornii měla konečně možnost začít studovat nejen herectví, ale záhy si její zajímavé tváře všimly i modelingové agentury. V jedenácti se objevila poprvé na titulní straně módního časopisu a brzy kolem ní začalo šílenství.

Díky své rostoucí popularitě ve světě modelek se mohla začít prosazovat i jako herečka. Jejím prvním větším úspěchem byl romantický film Návrat do modré laguny, kde mohla nejen své umění, ale i půvab.

Zásadní průlomy v životě

Ještě než definitivně pronikla do herecké extraligy, natočila v roce 1994 album The Divine Comedy, které se překvapivě dobře zapsalo nejen u fanoušků.

Poté už však konečně přišel zásadní průlom, když si ji francouzský režisér Luc Besson vybral pro ztvárnění hlavní ženské role ve filmu Fifth Element. Hrála v něm tak dobře, že získala nejen slávu pro sebe, ale Besson ji pojal za svou choť.

Stálá práce jako modelka

Manželská idyla trvala přesně dva roky a nepřežila druhý společný film Bessona a Milly, Johanku z Arku. Ten navíc zdaleka tak neprorazil jako Pátý element.

Millu to však mrzet nemuselo, kariéra modelky ji pevně držela na vrcholu, navíc ona sama je oblékáním a kombinováním nejrůznějších doplňků přímo posedlá.

Drtivá úspěšnost ve filmu Resident Evil

Filmovým fanouškům se připomněla v adaptaci počítačové hry Resident Evil, která má od svůj druhý díl. A jak už začíná být jejím zvykem, momentálně chodí s režisérem tohoto filmu Paulem Andersonem. Kromě toho na její popud vznikla firma Jovovich – Hawk, která se zabývá, považte, módou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8360 (vitejdoma.cz/zabava#8379)


Přidat komentář