Milan Baroš

O tom, že tento klučina bude jednou velkým fotbalistou, nepochyboval ve Viganticích snad nikdo, kdo měl jen trochu možnost ho poznat. Kopačák ho provázel na každém kroku a navíc ho rodiče se všech sil podporovali v tom, aby dosáhl na svůj fotbalový sen.

Zrod blesku

O tom, že tento klučina bude jednou velkým fotbalistou, nepochyboval ve Viganticích snad nikdo, kdo měl jen trochu možnost ho poznat. Kopačák ho provázel na každém kroku a navíc ho rodiče se všech sil podporovali v tom, aby dosáhl na svůj fotbalový sen.

A proto, když se trochu rozkoukal ve fotbalových žáčcích v dresu Vigantic, přesunul se nejdříve do Rožnova pod Radhoštěm a po třech letech na ostravské Bazaly. Proslulá baníkovská líheň totiž o talent Barošových rozměrů rozhodně nehodlala přijít.

Raketová kariéra

Ale i dál se jeho kariéra vyvíjí přesně v duchu jeho způsobu hry. V dresu Baníku si brzy buduje značné renomé a začínají si ho všímat trenéři reprezentačních výběrů. Během pár let se stává jejich ústřední postavou a má tak možnost získat stříbrnou medaili na ME jedenadvacítek, v té době ještě hraje s českou reprezentační osmnáctkou a jako bonus přidává účast na OH v Austrálii.

Přestup do FC Liverpool

Mladíček v reprezentančím dresu nemůže ujít zahraničním skautům. Přestupovou šuškandu končí podepsání smlouvy s FC Liverpool. Je tu však jedna dost podstatná komplikace, bez pracovního povolení nemohou v Anglii působit ani fotbalisté. Baroš čeká a dočká se ve svých dvaceti letech startu za slavné „Reds”. Jeho premiéra v dresu A-týmu proběhne v zápase Ligy mistrů na barcelonském Nou Campu.

Zlato na ME 21

Ale ještě to není ono. Do základní sestavy má Milan pořád daleko. Ale rozhodně se nejedná o pokažený rok, právě naopak. Na ME jednadvacítek se šplhá se svými spoluhráči (mimochodem brankář Čech, Rozehnal) až na vrchol a na podzim se propracuje mezi jedenáctku, která pravidelně hraje anglickou Premier League. A samozřejmě, úspěšnou reprezentaci do 21 let začíná zabudovávat do mužského nároďáku trenér Brückner.

Evropský expres

Čas bývalých mládežnických šampionů přišel na Mistrovství Evropy v Portugalsku v roce 2004. Reprezentace měla být černým koněm turnaje a málem to vyšlo až do konce. A nejzářnějším dílkem v české mozaice se ukázal Milan Baroš, který střílel góly jak na běžícím pásu a stal se nejlepším kanonýrem mistrovství. Sledovali jste Mistrovství světa ve fotbale 2006?

Nakonec však ani tento výkon mu nepomohl k upevnění pozice v Liverpoolu a před podzimem 2005 přestupuje do Aston Villy.

Trápení v Německu

Dalším vrcholem jeho reprezentační kariéry mělo být mistrovství světa v Německu. V jenom z přípravných zápasů si však poranil patu a léčba původně lehkého zranění se protáhla až do zápasů v základní skupině. Baroš stihl pouze utkání s Itálií, ale ani jeho výkon nemohl zabránit tomu, že česká účast skončila už po třech zápasech.

Po mistrovství světa se rojí spekulace, že by měl opustit britské ostrovy. Kam zamíří, to ještě není jisté? Určitě však to bude právě on, na kterého trenér Brückner bude spoléhat v dalších reprezentačních bitvách.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8372 (vitejdoma.cz/zabava#8495)


Přidat komentář