Mariah Carey

Mariah Carey se zpívání začala věnovat již od svých dvou let a od čtyř začala navštěvovat hodiny zpěvu. Poté, co v roce 1987 dokončila střední školu v New Yorku, se přestěhovala na Manhattan.

Něco málo o ní

Datum narození: 27. března 1970
Místo narození: Long Island, New York, USA
Znamení: beran
Povolání: zpěvačka, herečka

Míry jejího těla

Výška: 175 cm
Míry: 88 – 58 - 87
Hmotnost: 60 kg
Barva vlasů: hnědá
Barva očí: hnědá

Ze života

Mariah Carey se zpívání začala věnovat již od svých dvou let a od čtyř začala navštěvovat hodiny zpěvu. Poté, co v roce 1987 dokončila střední školu v New Yorku, se přestěhovala na Manhattan, kde přes den pracovala jako servírka a v noci se věnovala hudební kariéře.

 • Začalo to v osmnácti

  Když bylo Mariah osmnáct, šla s její přítelkyní, zpěvačkou Brendou K. Starr, na party CBS Record. Brenda přemluvila Mariah, aby s sebou vzala jednu z jejích demo nahrávek. Ta se dostala do rukou Mottoly (prezident Columbia Records, později Sony), který s ní v roce 1988 podepsal smlouvu.

  Brzy nato Mariah vydala svůj první singl s názvem Vision of Love, jenž se po svém uveřejnění stal hitem číslo jedna. Ihned nato, roku 1990, dokončuje své debutové album s názvem Mariah Carey. Své druhé album Emotions, v němž jsou hity jako např. Can’t Let Go či Make it Happen, vydává o rok později.

 • Mariah Carey se vdala

  V červnu roku 1993 se Mariah vdala za Mottolu ve velkolepém obřadu v Manhattanském kostele sv. Tomáše. Vydrželi spolu pět let a poté se rozvedli. Mariah pak tři roky chodila s latinským zpěvákem Luisem Miguelem.

 • Zhroucení Mariah Carey

  V červenci 2001, kdy byla fyzicky i emočně vypjata, se Mariah zhroutila a byla hospitalizována na psychiatrickém oddělení v New Yorské nemocnici. Podle blízkých byla příčinou zhroucení příprava na propagaci celovečerního filmu Glitter a jeho soundtracku. Uvedení filmu bylo odloženo ze srpna na září 2001. Po čtrnáctidenní hospitalizaci pustili Mariah z nemocnice .

 • Odchody a návraty Mariah Carey

  Po kontraktu na 80 milionů dolarů s Virgin Records (vlastníkem je EMI), v dubnu 2001, Mariah a Virgin Record ukončili vztahy. Důvodem byl finanční neúspěch filmu Glitter a jeho soundtracku, které jednoduše nedokázaly generovat dostatečné zisky.

  Mariah Carey údajně odešla od Virgin s 50 miliony dolary, které měla zakotvené ve smlouvě. V květnu 2002 podepsala smlouvu s Universal Music a v prosinci se vrátila zpět na hudební scénu se svým dalším albem Charmbracelet.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8295 (vitejdoma.cz/zabava#7775)


Přidat komentář