Madonna - popová královna

Madona je dcerou přistěhovalce z jižní Itálie Sylvia Ciccone a Madonny Ciccone. Měla 3 sestry (Melanii, Paulu a Jeniffer) a 4 bratry (Martina, Christophera, Anthonyho a Maria). Když bylo Madonně 6 let, zemřela jí matka na rakovinu.

Madonna

  • Celé jméno Madonny

    Madonna Luise Veronica Ciccone

  • Datum narození Madonny

      1. 1958
  • Místo narození Madonny

    Bay City, Michigan, USA

Rodina madonny

Madona je dcerou přistěhovalce z jižní Itálie Sylvia Ciccone a Madonny Ciccone. Měla 3 sestry (Melanii, Paulu a Jeniffer) a 4 bratry (Martina, Christophera, Anthonyho a Maria). Když bylo Madonně 6 let, zemřela jí matka na rakovinu. Její otec se po nějaké době znovu oženil a narodili se další dva sourozenci.

Něco ze života

Na střední škole Madonna navštěvovala hodiny tance. V roce 1976 úspěšně ukončila studium na střední škole a získala stipendium na taneční oddělení v Michiganu. Místo si však vybrala v tanečním studiu v New Yorku. Zpočátku vystupovala jako tanečnice, někdy jako zpěvačka a to, kde se dalo.

Madonna si přivydělávala focením aktů, které se později objevují v Playboyi a Penthousu.

První Madonnina písnička se jmenuje Everybody a první album nese název Madonna (napsala na něm téměř všechny texty sama). Druhé její album se jmenuje Like a Virgin.

Borderline, tak se jmenoval první klip Madonny pro MTV. Její sláva bleskově roste a Madonna se stává hvězdou.

Přelom v kariéře Madonny nastal, když změnila svou image na sexuální symbol. Vydala album I´m Breathless a Erotica. V roce 1994, po neúspěšném turné se svými sexuálními výstřelky končí.

Roku 1998 získala Madonna 4 Grammy za úspěšné album Ray Of Light. Následovalo album Music (2000), Die Another Day (2002) nebo American Life (2003).

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8388 (vitejdoma.cz/zabava#8694)


Přidat komentář