Keira Knightley

Její otec Will hrál v divadle i v televizi a matka Sharman hrála do jejího narození také. Keira chtěla být také herečka a už jako malá a toto přání se splnilo v jejich sedmi letech, kdy si zahrála v televizním filmu Royal celebration.

Něco málo ze života

Celým jménem Kiera Christina Knightley (Keira si říká, protože se to údajně lépe vyslovuje). Narozena 26. března 1985. Anglická herečka, začala svou kariéru už jako dítě. Do podvědomí se nejvíce dostala v roce 2003 filmy Blafuj jako Beckham, Piráti z Karibiku: Prokletí černé perly či Pýcha a předsudek. V posledních letech se stala velmi známou a obsazovanou herečkou, přičemž v roce 2005 získala i nominaci akademie za Nejlepší herečku.

Narozena v rodině herců

Její otec Will hrál v divadle i v televizi a matka Sharman hrála do jejího narození také. Keira chtěla být také herečka a už jako malá a toto přání se splnilo v jejich sedmi letech, kdy si zahrála v televizním filmu Royal celebration. Mohla hrát pouze o prázdninách, aby neflákala školu.

První krůčky k úspěchu

V jejich čtrnácti letech se George Lucas rozhodl, že natočí první epizodu svých Star Wars (Epizoda I – Skrytá hrozba). Proč není role Keiry moc známá? Protože hrála dvojnici hlavní herečky Natalie Portman. A když nepomohla role dcery Robina Hooda v Princezně zlodějů, Keira musela vydržet ještě chvíli a její kariéra nezačala u hvězd a světelných mečů, ani u luku s šípy, ale u fotbalového míče. Zahrála si totiž jednu z kamarádek hlavní hrdinky ve filmu Blafuj jako Beckham. Film měl úspěch a ona s ním.

Role, která ji vynesla k hvězdám

Suverénní hlavní role naprosto upevnila Keiřinu pozici v Hollywoodu a v mé hlavě, protože, přiznám se, ani já ji v hvězdných válkách moc nezachytil. Její výrazný projev a přesvědčivé vystupování neohrožené dcery Guvernéra ostrova zaujaly nejen mě, ale i širokou veřejnost. Na tento film jsem slyšel jedinou kritiku. Málo sexu. V celém filmu dostane Keira pouze závěrečnou pusu. Podle mě je to správné. Na erotické scény má času dost a jsem rád, že se zatím drží na úrovni.

Rozšíření působnosti v herectví

Keira si vyzkoušela i romantické komedie, jako například Láska nebeská, která vyšla v roce 2003. Hned poté účinkovala v Králi Artušovi, novodobé americké historické patlanině, na které byli zajímaví opravdu jenom herci, kteří tam hráli, Keiru nevyjímaje.

Neustále se zvyšující nároky

Nejdříve si zahrála v témném snímku z prostředí psychiatrické léčebny Svěrací kazajka (reakce diváků jsou velmi pozitivní v tom, že konečně dostala roli, která na ni má větší herecké nároky), dále Domino, film o skutečné lovkyni odměn Domino Harvey a adaptaci románu Jane Austenové Pýcha a předsudek.

Piráti z Karibiku 2 a 3

Snad jejími nejdůležitějšími snímky současnosti jsou dvě pokračování Pirátů z Karibiku, standardně v posledních letech točeny najednou. Trilogie jsou prostě v módě.

Drby ze zákulisí

Prohlásila, že je jí líto, že se stala populární tak mladá, protože už se nemůže jen tak opít či vystřídat více partnerů, aniž by se to profláklo ve všech novinách.

Není spokojená se svou postavou, chtěla by být více „sexy”.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8376 (vitejdoma.cz/zabava#8561)


Přidat komentář