Jessica Alba

Herecká kariéra je jejím dětským snem, který se nakonec splnil. První rolička přišla ve filmu Všechno je dovoleno!. Původně byla najata na pouhé dva týdny a nakonec z toho vyšla práce na dva měsíce.

Něco málo ze životopisu

Alba se narodila v Californii. Její otec je mexického původu, matka má kořeny v Evropě. Vyrostla ve vojenských podmínkách - její otec byl pilot Air force. Jak rostla, čím dál více se z ní stával sportovní maniak. Její dětství se ovšem točilo kolem dvou bodů. Prvním bylo neustálé stěhování a druhým její nemoci. Prošla si dva zápaly plic, chřipku měla minimálně čtyřikrát za rok, operovali jí apendix, prošla si problémy s cystou, mandlemi a astmatem. To vše vedlo k tomu, že byla celé dětství téměř úplně izolována od ostatních dětí.

Dokončený vysněný sen

Herecká kariéra je jejím dětským snem, který se nakonec splnil. První rolička přišla ve filmu Všechno je dovoleno!. Původně byla najata na pouhé dva týdny a nakonec z toho vyšla práce na dva měsíce. Objevila se ve dvou televizních reklamách v jedné pro Nintedno a druhé pro J.C. Penneyho. Později hrála v několika nezávislých filmech a hostovala v epizodách komediálních seriálů. V roce 1998 si škrtla i v Beverly Hills 90210.

Hollywoodský Temný anděl

Po skončení střední školy studovala herectví, což jí možná pomohlo trochu více prorazit v Hollywoodu, kdy se objevila s Drew Barrymore v romantické komedii Nepolíbená. Svým vzhledem a hereckým projevem trochu pozvedla jinak bezduchý děj filmu Ruka zabiják. Její okamžik ovšem přišel ve chvíli, kdy si ji James Cameron vybral jako hlavní hrdinku akčního sci-fi seriálu Dark Angel.

První velmi známé filmy

Z poslední doby určitě budou stát za zmínku vysokorozpočtové snímky jako Sin City (Alba = Nancy Callahanová) a Fantastická čtyřka (Neviditelná žena).

Osobní život, triviality a drby

  • v roce 2001 trpěla anorexií, ve stejném roce ji složila i infekce ledvin
  • pochází z velké rodiny a chtěla by mít minimálně dvě děti
  • ochránkyně životního prostředí, vlastní Lexus s hybridním pohonem
  • nechce být obsazována do filmů jenom pro svůj vzhled a přála by si roli, ve které by mohla opravdu dokázat, že umí hrát
  • je vychována v katolické víře a ve svých smlouvách vyžaduje podmínku, která jí zaručuje, že nebude točit erotické scény
  • má na tělě několik tetování, například na krku, na spodní polovině zad či sanskritový symbol na zápěstí
  • chtěla se soudit s časopisem Playboy, protože ji měl bez jejího povolení na první stránce, což vypadalo, jako kdyby byla i součástí obsahu
  • má ráda starší muže a svůj typ charakterizuje jako Morgana Freemana, Seana Conneryho, Roberta Redforde nebo Michaela Caine

Její ocenění ze světového měřítka

  • kritici ji stírají, kde můžou, takže byla několikrát nominována na Nejhorší herečku
  • pravidelně se umisťuje na prvních příčkách všech žebříčků, které se týkají vzhledu

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8367 (vitejdoma.cz/zabava#8477)


Přidat komentář