Fort Minor

Už jste někdy slyšeli o skupině, kterou by tvořil jeden člověk? Ano, jsou i takové. Představujeme vám Fort Minor alias projekt, za kterým stojí jediný člověk – Mike Shinoda.

Mike Shinoda

Už jste někdy slyšeli o skupině, kterou by tvořil jeden člověk? Ano, jsou i takové. Představujeme vám Fort Minor alias projekt, za kterým stojí jediný člověk – Mike Shinoda.

Mike Shinoda a Linkin Park

Odkud znáte jeho jméno? Pokud jste alespoň někdy zaslechli nu–metalový styl kapely Linkin Park, jste doma. Mike, který zde původně hrál pouze na bicí, se s příchodem alba Meteora stal člověkem, který má prsty úplně ve všem, od grafického návrhu všech propagačních letáků a bookletu, po kytaru, bicí, mix a částečně i produkci.

Fort Minor

Mike Kenji Shinoda je američan japonského původu. Má dvě vysoké školy, jednu zaměřenou na grafiku, druhou na hudbu. V současné době zvládá hru na piano, bicí, kytaru, kromě toho velmi dobře rapuje, tvoří mixy a s oblibou ukazuje své umění jako grafik. Žije se svou přítelkyní v Los Angeles.

Odkud název?

Jak Mike prozradil v jednom rozhovoru, slovo "Fort" (Pevnost) reprezentuje tu agresivnější stranu hudby. "Minor" (Mollový) styl hudby je mnohem temnější. Proč nedal na obal prostě své jméno? Shinoda tvrdí, že chce, aby se lidé zaměřili na samotnou hudbu, ne na něj, jakožto na tvůrce. Proto na desce jeho jméno nenajdete. Alespoň rozhodně ne velkými písmeny.

Důvod vzniku

Mike není v žádné písničce sám. Jak on sám prohlásil v dalším rozhovoru: „Pojmenoval jsem to Fort Minor namísto svého jména, protože do tohohle projektu je zapojeno mnohem více lidí. Ale chci pracovat jen s rodinou a přáteli; lidmi, o kterých vím, že jsou mi velmi blízcí.”

Přeneseně by se dalo uvažovat i tak, že Fort Minor vlastně vznikl, aby se Mike mohl oficiálně sejít s kamarády a zarapovat si. ## Hostující umělci na Rising Tied

Lidé, kteří se alespoň trochu podíleli na prvním albu „skupiny”: Black Thought, Common, Kenna, Lupe Fiasco, John Legend, Styles of Beyond, Jay–Z, Holly Brook, Ghostface Killah, Eric Bobo, Jonah Matranga, Celph Titled.

Nejznámější písně

Album bylo vydáno po velkém úspěchu pilotního singlu Remember the Name vyšlo celé album. Jako další následovaly skladby Petrified, Believe Me a smutná Where did you go.

Texty

Velká část textů je o samotném Miku Shinodovi. Například v Remember the Name popisuje, jak ho lidé berou a v čem s ním nesouhlasí. V Petrified se snaží popsat jaký je a například v písni KenjiWhere did you go, kde Mike vypráví příběh několika lidí, kteří jsou najednou odtrženi od svých blízkých. Videoklip k ní byl filmován přímo v rodinách takto postižených.

Popisuje minulost své rodiny, která byla za Druhé světové války zavřená v Internment Campu, což byla místa, kde byli v USA izolováni všichni Japonci, aby nemohli provádět špionáž. Jedna z nejsmutnějších písní je

Úspěšný boční projekt

Album bylo přijato opravdu dobře, ale vzhledem k tomu, že Shinoda v současné době pracuje na novém albu s ostatními členy Linkin Park si na další ještě chvíli počkáme.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8362 (vitejdoma.cz/zabava#8423)


Přidat komentář