Christina Aguilera

Christina se narodila 18. 12. 1980. Svou kariéru započala již v deseti letech, kdy zpívala státní hymnu pro Pittsburgh Steelers. Zúčastnila se mnoha pěveckých soutěží a mnoho jich také vyhrála.

Menší životopis

Christina se narodila 18. 12. 1980. Svou kariéru započala již v deseti letech, kdy zpívala státní hymnu pro Pittsburgh Steelers. Zúčastnila se mnoha pěveckých soutěží a mnoho jich také vyhrála. Ve 12 letech se po boku Britney Spears, Justina Timberlaka a dalších hvězd objevovala v Micky Mouse Clubu, později nazpívala úvodní skladbu k celovečernímu snímku Mulan. Z hlasu půvabné blondýnky byli všichni unešeni.

Krátce poté získala nahrávací smlouvu a vydala své debutové album. V roce 2000 Christina Aguilera natočila album ve španělštině. Deska Mi Reflejo a následující hity jí zajistily rychlý postup. Velmi úspěšná byla také skladba „Lady Marmelade”, kterou nazpívala se zpěvačkami Pink, Myou a Lil´Kim. Singly jako je Stripped nebo Dirty, ve kterých se Christina projevuje velmi provokativně, vyvolaly velké pozdvižení. Nejznámější (i když starší) hitovkou je skladba „Beautiful”.

Její úspěchy během zpěvecké kariéry

Christina prodala po celém světě více než 25 milionů desek, obdržela tři ceny Grammy, jednu cenu Latin Grammy. Dvě její alba se dostala mezi pět nejprodávanějších ve Spojených státech a čtyři její singly dosáhly na první příčku hitparády Billboard Hot 100.

Více než zpěvačka

Málokdo ví, že Christina Aguilera je jednou z největších bojovnic proti AIDS, je dokonce mluvčí společnosti MAC AIDS Found. Spolupracuje s různými umělci na osvětové kampani Youth AIDS a spolupracuje s ženským centrem a azylem pro týrané ženy a děti.

Turné a album Back To Basic

Nedávno zpěvačka Christina Aguilera vydala nové album a nyní míří na koncertní turné, které zahrnuje i Českou republiku. Premiéru u nás bude mít 17. 12. 2006 v pražské Sazka Aréně a v Praze také své evropské turné zakončí. Nejlevnější lístek na stání přijde na 990 Kč a za nejdražší zaplatíte 1590 Kč. Novinka zvaná „Back To Basic” je třetím Christininým albem a je silně inspirována hudbou 20. a 30. let.

Zajímavosti na konec

Christina věří v reinkarnaci, sní o sexu se ženou a doma chodí nejraději nahá. Provdala se za hudebního producenta Jordana Bratmana a navzdory jeho nesouhlasu se svlékla pro pánský magazín GQ.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8340 (vitejdoma.cz/zabava#8171)


Přidat komentář