Anna Kurnikovová

Její kariéra je ve světě bílého sportu neobvyklá. Jejími vrcholy totiž nejsou triumfalní tažení turnajovými pavouky, ale velikost honorářů a počet reklamních partnerů....

Tenisový talent s tváří modelky

Její kariéra je ve světě bílého sportu neobvyklá. Jejími vrcholy totiž nejsou triumfalní tažení turnajovými pavouky, ale velikost honorářů a počet reklamních partnerů. Ač nevyhrála žádný turnaj ženského okruhu WTA, zůstává Anna Kurnikovová stále v povědomí tenisových příznivců, i když si o jejím umění můžou myslet cokoliv.

O své proslulosti však nerozhoduje už dávno voleji, prohozy a loby, ale svým zjevem, který daleko překročil běžnou úroveň, v jaké se pohybuje propagace u tenistek a tenistů.

Z Moskvy až do tenisové akademie

Přitom začátky měla nadějné a rodina ji v tenisové kariéře bezmezně podporovala. Narodila se 7. června a už v pěti letech sbírala první střípky do své tenisové mozaiky. Obětaví rodiče dokonce neváhali prodat televizi, jen aby Anna měla pořádnou tenisovou raketu.

Původním záměrem však byl nejdříve zdravý pohyb pro potomka, ale mladičká Kurnikovová projevila již v raném věku ke hře velké vlohy, a tak v jedenácti putovala do proslulé floridské akademie Nicka Bolletieriho. Tam se z ní měla stát světová šampionka a dlouho to vypadalo, že se záměr vydaří.

Zakletý singl

Anna se sice podle plánu stala světovou juniorskou jedničkou, ale po přestupu mezi dospělé se jakoby zasekla a ne a ne vyhrát „velký” turnaj. Vždy ji do cesty přišla další vycházející hvězda bilého sportu, a tak zůstala na raketě tu Venus Williamsové, tu Martině Hingisové a pohár za vítězství v singlu byl stále nesplněným snem.

Chuť si vylepšovala ve čtyřhře, kde poznala, co to je dívat se na ostatní z úplného vrcholu žebříčku. Dvouhra však zůstávala zakletá.

Když tenis není priorita

Možná to měly na svědomí i mimotenisové aktivity atraktivní Moskvanky. Proslulí výrobci oblečení, obuvi, šperků, hodinek a dalšího luxusního zboží se kolem ní rojili jako hejno komárů nad močálem a Anně se samozřejmě toto zpestření spojené s převodem několika miliónů dolarů na její konto nesmírně líbilo. A tenis šel zákonitě trochu stranou.

Chutné bulvární sousto

Kromě své tváře a postavy na stránkách renomovaných módních a sportovních magazínů, zásobovala i bulvární plátky informacemi o svých románci s detroitským bomberem Fjodorovem a jeho hokejovým kolegou Pavlem Burem. Fjodorova si dokonce utajeně vzala, ale vztah se rozsypal tak rychle, že je mnozí podezírali pouze z touhy po zviditelnění. Její poslední známostí je zpěvák Enrique Iglesias, se kterým se Kurnikovová objevuje často na veřejnosti.

Dokáže se vrátit?

Jejím zatím posledním netenisovým kouskem je zpráva o tom, že začala držet drastickou dietu, takže se její svůdné slovanské tvary smrskly na výčet žeber a kostí, což zřejmě nepříjemně rozhodí početné skupiny jejich obdivovatelů.

Když už nic jiného, vystává otázka - dokáže se Anna Kurnikovová ještě jednou nadechnout, aby prorazila v ženském tenise, kde se v posledních letech prosazuje silové pojetí? Nebo zůstane zbožňovanou barbínou, která měla tenisovou raketu pouze jako módní doplněk? Kdo ví, jestli zná odpověď sama Kurnikovová.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8374 (vitejdoma.cz/zabava#8538)


Přidat komentář